Усі громадяни, які отримали у 2017 році доходи з-за кордону – спадщину, гонорари, авторські виплати, дивіденди або просто зарплатню, мають їх задекларувати.
Про це розповів директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС.
При цьому декларацію вони повинні подати незалежно від того, чи були з цих сум утримані податки.
Він підкреслив, що фіскальна служба постійно проводить роз’яснювальну роботу з тими громадянами, які можуть мати іноземні доходи, зокрема, з відомими артистами, спортсменами, моряками, а також мешканцями прикордонних районів, які виїжджають працювати до сусідніх країн. "Такі громадяни можуть надіслати декларацію поштою або звернутися до посольства чи консульства. Також вони мають право оформити довіреність своїм близьким в Україні, щоб вони подали декларацію. Або подати її за допомогою електронних засобів он-лайн", - зазначив він.
Він підкреслив, що у випадку, коли людина вже сплатила податок за тими ставками, які діють в іншій країні, то вона має взяти у податкових органах іноземної держави довідку про сплачені суми і їх буде враховано під час перерахунку в Україні.
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
За даними декларацій про майновий стан і доходи, поданих протягом 2017 року, громадянами задекларовано іноземні доходи в сумі 4 351,4 млн. грн., з яких визначено податкові зобов’язання для самостійної сплати податку на доходи фізичних осіб у сумі – 775,3 млн. грн. та 64,2 млн. грн. військового збору.
Крім того у ДФС нагадали, що податок на нерухомість сплачується з кожного квадратного метра житлової площі понад "норми". Розмір податку прив'язаний до мінімальної зарплати і сплачується за минулий рік.
Уже через кілька місяців українцям почнуть приходити квитанції з повідомленнями про те, що до кінця серпня необхідно сплатити податок на нерухомість. З огляду на те, що податок сплачується за минулий рік і прив'язаний до мінімальної зарплати, в цьому році суми в квитанціях виростуть більш ніж в два рази (на 133%). Як говориться в ст. 266 Податкового кодексу, фізичним особам, тобто простим українцям, дається 60 днів на сплату податку. Звіт починається з дня, коли прийшла квитанція. Згідно з кодексом, платити потрібно тільки за "зайві" квадратні метри. А це від 60 кв.м для квартир і від 120 кв.м для будинків. Якщо є і будинок, і квартира, то податкова пільга становить 180 кв.м. Тобто платити потрібно тільки починаючи з 181-го квадрата.
Гроші йдуть до місцевого бюджету, а місцева влада має право збільшити пільгу. Наприклад, прийняти рішення стягувати плату за квартиру площею понад 70, а не 60 кв.м. Правда, більшість міських рад таким правом не скористалась.
Ставка податку - не більш 1,5% від мінімальної зарплати (за рішенням місцевої влади може бути і менше 1,5%). Наприклад, в минулому році за квартиру площею 90 кв.м. при ставці в 1% і "стандартній" пільзі, потрібно було заплатити податок розміром 413,4 грн. В цьому році за таку ж квартиру і при таких же умовах доведеться заплатити вже 960 грн.
"Податок при оформленні документів" Що чекає українських заробітчан?