Горіховий спас – це вже третє подібний свято в серпні. І щороку його відзначають 29 серпня. Він знаменує закінчення одного з найважливіших постів у році – Успенського. Так само, Горіховий спас ще називають Хлібний Спас або Полотняний.
Це досить важливий релігійне свято, тому воно має не тільки велику кількість традицій, але і досить багато різних заборон. Тому ми вирішили розповісти вам, чого не можна робити в Горіховий спас, а що можна.
Горіховий спас 2017: що не можна робити
Горіховий спас не такий популярний, як Яблучний, або Медовий, тому відзначати його дуже урочисто не прийнято. До того ж, зазвичай це свято випадає на завершення всіх робіт на городі, і у людей просто немає часу урочисто відзначати його.
В Горіховий спас не можна відмовлятися від роботи. Так само, у наших предків вважалося, що в цей день у лісі можна зустріти нечисту силу, тому ходити туди без оберега, було заборонено.
Так само, Горіховий спас не можна відмовляти в їжі бідним і мандрівникам.
Горіховий спас 2017: що потрібно зробити в цей день
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Раніше вважалося, що в Горіховий спас торгівля йде особливо добре, тому традиційно це свято влаштовували різні ярмарки.
Так само, якщо на Медовий спас потрібно святити мед, Яблучний – яблука, то не складно здогадатися, що потрібно приносити до церкви на Горіховий спас.
Але, крім горіхів, в церкву було прийнято приносити хліб, і гілки горіхового дерева. Останні в цей день, за повір'ями, отримували магічні властивості і діяли як обереги.
Так само, на Горіховий спас було прийнято пекти хліб з нового врожаю. Після його святили, й подавали на стіл, як головне блюдо. В народі про це говорили: "Третій Спас хліба припас".
Так само, Горіховий спас зазвичай закінчувався Успенський піст, а це означало, що побалувати себе можна вже не тільки хлібом, а й всім, чого душа забажає.
Нагадаємо, що Горіховий спас щорічно відзначається 29 серпня.