Верховний Суд дав шанс водіям-винуватцям ДТП уникнути виплат при порушенні правил обов’язкового страхування.

Мова йде про неповідомлення про дорожно-транспортну пригоду, передає UBR.

За старими правилами, власник поліса автоцивілки зобов’язаний в триденний термін повідомити страхову компанію, що він потрапив в ДТП і постраждали інші сторонни. Якщо він цього не робив, страховик, котрий оплачував ремонт пошкодженого авто чи лікування потерпілих, міг пред’явити регресну вимогу, тобто вимагати всі витрачені гроші з винуватця ДТП.

Простіше кажучи, після аварії потерпілий звертається в страхову компанію винуватця за відшкодуванням, отримує його, після чого у страхової компанії з'являється право регресу до порушника, який відповідно не повідомив в страхову протягом трьох днів про пригоду.

Проте новий висновок ВСУ надає винуватцеві аварії шанс уникнути відповідальності.

Популярні новини зараз

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Показати ще

За словами юриста Ростислава Кравця, тепер якщо страхова компанія отримала всю інформацію про ДТП від постраждалої сторони, а не від винуватця, протягом трьох днів після аварії, але якщо збиток відшкодовувався на підставі постанови суду, і винуватець був притягнутий до адмінвідповідальності – наприклад, заплатив штраф, то СК вже не має права користуватися тільки правилом про непоінформованість і на цій підставі виставляти регрес і вимагати з винної сторони виплатити весь збиток.

Таке рішення суду виявилося несподіванкою для більшості страховиків. У судах юристи компаній збираються відстоювати право на відшкодування через протиріччя, що виникло в діючому законодавстві, і так просто водіям, які вчинили ДТП, все ж навряд чи вдасться уникнути відповідальності.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав, як зменшити вартість автомобільної страховки.