Вже не перший місяць у російській колонії Лабитнангі голодує незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов. На знак солідарності із ним повторив те саме ще один наш земляк, Олександр Кольченко. Що відчуває людина, яка добровільно прирікає себе на таке страшне випробування?

Шлях Сенцова: у чому різниця?

Про це на своїй сторінці у Facebook Олена Самойленко, яка на власному досвіді перевірила цей стан. На її думку, голодування вільної людини та ув'язненого відрізняється принципово, при чому за кількома критеріями.

По-перше: вільна людина сама встановлює часові рамки – скільки буде відмовлятися від їжі:

Олена Самойленко

Популярні новини зараз

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

"Ув'язнений не має зв'язку із зовнішнім світом і може голодувати лише певну кількість днів, потім починаються глюкоза, примусове харчування, вливання через ніс, емоційний пресинг. Укладеним будуть заважати померти усіма способами, продовжуючи тортури і перетворюючи його рішення в фарс. Вільна людина у своє голодування не випадає із інформаційного простору. Він може сам аналізувати ситуацію, приймати рішення, говорити про свій стан", - підкреслила вона.

Олег Сенцов

Крім того, не варто забувати і про основну проблему політв'язнів в Росії – відсутність доступу до інформації, цілковита неможливість передати послання зовнішньому світу. А в ті поодинокі випадки, коли все ж трапляється вдача, не надто сподіваються на позитивний фінал:

"Так як інформація це не просто зручність, це можливість самостійно оцінити ситуацію, це право. Ув'язнений позбавлений навіть самого особистого права - права на смерть. Так в концтаборах спроба самогубства каралася стратою. Вільна людина під час голодування може проходити медичні огляди, здавати аналізи, швидко отримувати інформацію про своє здоров'я. Інформацію про стан здоров'я політв'язнів в Росії не видають навіть за запитами всіх на світі уповноважених по всьому. Самі політв'язні не можуть знати, що це болить під ребрами і чому випадають зуби", - нагадала Самойленко, натякнувши на результати огляду лікарями Олега Сенцова.

І найголовніше: українські політв'язні в Росії змушені керуватися рекомендаціями тюремних лікарів і виходити з можливостей камери. Тому від холоду на тлі голодування у них може розвинутися пневомнія, загостритися хронічні захворювання. Ті політв'язні, які змушені отримувати глюкозу приречені на довгий процес голодування. Тобто у будь-якому випадку, за гратами такий вчинок – це не просто "рекламна акція", а свідомий вибір, зовсім не на користь себе самого, швидше навпаки – заради опору системі.

Дивіться: Голодування Сенцова: у політв'язня почали випадати зуби

Нагадаємо, матері Кольченка дозволили триденне побачення із сином. Як повідомляв Знай.ua, уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова оприлюднила лист, який адресує російському омбудсмену Тетяні Москальковій. Також Знай.ua писав, українець розповів про тортури ФСБ.