Український клуб аграрного бізнесу проаналізував купівельну спроможність населення – як виявилося, працездатна особа на місяць може дозволити собі витратити на продукти не більше 1423,7 гривень.

В той же час представники Міністерства охорони здоров’я для дорослої людини рекомендують суму приблизно у 1540 гривень (тобто 83% від рівня прожиткового мінімуму). Більше половини всіх витрат припадає саме на їжу та алкогольні напої.

В структурі харчування з минулого року відбулися і деякі зміни: збільшилося споживання фруктів, ягід, горіхів, винограду – на 6%, цукру – на 4%, хліба і хлібних продуктів, м’яса, м’ясопродуктів і сала – на 2% кожного. Але численні групи товарів досі залишаються недоступними – українці вже давно звикли недоїдати: скоротилося споживання в домогосподарствах овочів і баштанних – на 8%, молока і молокопродуктів – на 2%, повідомляє Politeka.

Популярні новини зараз

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Європі пророкують "пекельну" спеку: що чекає на Україну

Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Показати ще

Здорожчали й продукти із борщового набору ( в середньому на 35%) та хліба у зв'язку із зміною цін на пшеницю. Трохи здешевшали лише гречана крупа (мінус 4,5% за місяць) та цукор ( мінус 1,03%).

Припускають, що це може бути пов'язано із відсутністю запасів у вітчизняних сховищах. Саме тому доводиться збільшувати обсяги експорту, якщо ціни на свої товари невиправдано завищені.

Наприклад, дефіцит того ж буряка поки вдавалося компенсувати за рахунок поставок із Білорусі та Польщі, з часом він подорожчав до 8-9 гривень за кілограм (тобто, майже удвічі).

Дивіться: один рулон туалетного паперу на місяць: наскільки реальним є новий споживчий кошик українця?

Як повідомляв портал "Знай.ua", Кабмін змінив правила отримання допомоги по безробіттю. Отримати статус безробітного можна, звернувшись до Центру зайнятості в Україні. Реєстрація відбувається незалежно від місця проживання та реєстрації. Це пов'язано з тим, що в країні діє Єдина інформаційно-аналітична система державної служби зайнятості. Після реєстрації в Центрі видають спеціальну персональну картку, в якій зазначаються особисті дані українця: ПІБ, дата народження, місце прописка і проживання, ІПН, дані паспорта, інформація про останнє місце роботи).