У Запорізькій області дії чиновників Департаменту екології та компанії підрядника стали причиною загибелі більше ніж 60 тисяч риб. Це завдало збитків державі в розмірі 93 млн грн. Про це повідомляє прокуратура Запорізької області.
Підприємство "Техморгідрострой Миколаїв" отримало більше 1 млн грн на проведення робіт з поглиблення дна каналу "Молочний лиман - Азовське море". Але, як повідомляється, гроші були розкрадені при потуранні директора Департаменту екології Запорізької ОДА.
В результаті цього, сполучення між лиманом і Азовським морем було перервано, а в лимані в вересні 2017 року стався масовий мор риби: загинуло 60 672 одиниці пеленгаса і 1272 одиниці кефаль-сінгілі. Загальна вартість загиблої риби - 93 млн грн.
Директору департаменту і керівнику підприємства-підрядника пред'явлено звинувачення в підозрі за низкою статей Кримінального кодексу України. Один підозрюваного уже схопили.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Раніше повідомлялося про масову загибель риби. Так, губернатор назвав інцидент екологічною катастрофою. Причиною масової загибелі риби називається замулення промоїни, що з'єднує Молочний лиман з Азовським морем.
"За приблизними оцінками, загинуло більше 10 тис. особин пеленгаса масою від 500 г до 3 кг. Збитки, завдані державі і рибному промислу, рахуються мільйонами", - заявив губернатор області Костянтин Бриль.
У зв'язку з надзвичайною ситуацією він провів екстрене засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", дослідники описали раніше невідомий науці вид древніх акул. Тварина мешкала на Землі близько 345-350 мільйонів років тому, його назвали Tamiobatis elgae в честь відомого естонського палеоіхтіолога Ельги Марк-Курик.