В Україні останнім часом набирає популярності робота на відстані – все більше людей мріють стати фрілансерами замість того, щоб проводити весь час в офісі.

За даними аналітиків із Freelancehunt, протягом минулого року кількість шукачів подібних пропозицій зросла втричі – до 200 тисяч.

Іноді фріланс обирають навіть ті, у кого вже є стабільна робота – у такий спосіб люди можуть отримувати додатковий прибуток. Найбільше цим цікавляться програмісти, для яких на ринку вакансій існує близько 4,5 тисячі пропозицій.

Віддалено працюють переважно ті, хто мешкає у Дніпрі, Львові та Києві. Значні шанси потрапити на фріланс передусім у маркетологів, експертів із піару, вчителів, операторів контакт-центрів, копірайтерів і навіть ріелторів. Влаштуватися можна дизайнером, кадровиком та тестувальником комп'ютерних ігор.

За статистикою кожна 20-та пропозиція не пов'язана із роботою в офісі, але залишаються вакансії, які просто не можуть бути віддаленими: наприклад, перукарі, банкіри чи кухарі.

Популярні новини зараз

В Україні хочуть позбавитися хрущовок: що чекає на власників житла

"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються

Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Показати ще

Дистанційне виконання обов'язків підлеглих часто вигідне і самим роботодавцям, адже вони можуть заощадити на оренді офісу, електриці, канцелярії та навіть уникнути оподаткування, якщо співробітника наняли неофіційно.

Втім, самим шукачам це не на руку – платити на фрілансі можуть значно менше, ніж зазвичай. Погоджуються на це переважно люди із віддалених регіонів країни, де середня заробітна плата і без того низька.

Єдиним мінусом такої діяльності експерти вважають порушення зворотного зв'язку, брак спілкування та самодисципліни, тому залишається сподіватися виключно на совість того, кого наймають на роботу.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли головні ознаки шахрайських вакансій.