Матч між мадридським "Реалом" і британським "Ліверпулем" на фіналі Ліги Чемпіонів УЄФА, котрий відбувся на НСК "Олімпійський" у Києві 26 травня, відвідали 61 561 вболівальників.
Тисячі глядачів спостерігали за фіналом ЛЧ
За даними Союзу європейських футбольних асоціацій УЄФА, номінальна місткість НСК Олімпійський складає 70 050 глядачів, однак через те, що проведення матчів такого рівня передбачає велику кількість спеціальних гостей і журналістів, місткість стадіону була зменшена до 63 тисяч осіб.
Для порівняння: на фіналі "Євро-2012", який також відбувся у Києві, подивитися матч між Іспанією та Італією прийшли 63 170 глядачів, а чвертьфінал цього турніру, де змагалися за першість Італія і Англія - 64 000 340 уболівальників.
Рік тому фінал ЛЧ на стадіоні Міленіум в Кардіффі між "Реалом" і "Ювентусом" подивилися 65 842 глядача, коли номінальна місткість стадіону состаляла в 74 500 людини. У 2016 році фінал "Реал" - "Атлетіко" на Сан-Сіро в Мілані подивилися 71 тисяча 942 глядача (стадіон вміщує 80 018 чоловік). А в 2014 році фінал між "Реалом" і "Атлетіко" відвідали на Ештадіу да Луш в Лісабоні 60 976 глядачів (при місткості в 65 647 чоловік).
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Дивіться: Ніч Ліги чемпіонів від 26.05.2018 (00:00) | Реал - Ліверпуль: огляд матчу
Ліга Чемпіонів УЄФА 2018: як це було?
Попри низку не надто приємних моментів, приміром таких як сутички між вболівальниками, або завищені ціни на житло для іноземців, Київ 26 травня практично став "столицею рекордів". Така подія унікальна - одна і та ж команда втретє поспіль перемогла у найпрестижнішому європейському змаганні. Іспанський "Реал" виборов першість, обігравши супротивника із рахунком "3:1".
Поки що команда оцінюється в 962,5 мільйони євро, а британський "Ліверпуль" оцінюють в 548,5 млн євро.
Цей період найбільше намагалися використати столичні готелі. Ціни на номери зросли настільки, що близько 2 тисяч фанатів з різних країн просто здали свої квитки на матч і поїхали додому. Особливо винахідливі шукали допомоги у місцевих. Кияни селили в своїх квартирах, власники авто – ще й довозили на матч і назад, за окрему плату.
Не знайшов одразу місця для запланованих чартів і аеропорт "Бориспіль", і хоча у комітеті ці звинувачення відкидають, але вболівальники-іноземці у соцмережах нарікали на те, що просто не очікували такого повороту.
Найбільше людей було і у фан-зоні на Хрещатику: люди знаходили місце, аби хоч краєм ока побачити гру, де завгодно. Ті, хто не потрапив за огорожу, сиділи на балконах та дахах – хто із біноклем, а хто просто сподівався на силу власного зору.
Дивіться: Чи переміг Київ, провівши фінал Ліги Чемпіонів?