В Україні за останній рік стало більше випадків підроблених купюр. Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

Так, серед вилучених у 2017 році підроблених банкнот іноземної валюти переважали долари США (77,6% від загальної кількості всіх вилучених підроблених банкнот іноземної валюти) і євро (16,5%).

Зокрема, найчастіше шахраї підробляли купюру номіналом 100 доларів США, на яку припадає 94% від загальної кількості вилучених підроблених доларових банкнот.

А ось підроблені банкноти номіналом 200, 100 і 50 євро склали відповідно 40%, 21% і 29% від загальної кількості вилучених.

Зокрема, у минулому році ділки за допомогою спеціальної апаратури надрукували на банкнотах серії 2006А мікротексти, зімітували водяні знаки і спеціальні волокна, які є на справжніх купюрах.

Популярні новини зараз

Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все

У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося

У коханні чекають справжні випробування: яким знакам зодіаку краще забути про стосунки

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Показати ще

Більш того, фальшивомонетникам вдалося підробити один із найбільш складних елементів захисту банкнот. Вони домоглися, щоб цифри на купюрі міняли відтінок залежно від кута огляду.

Схема відмінності

Однак у НБУ нагадують, що на справжніх грошах цифри змінюють відтінок із зеленого на темно-фіолетовий, а на підробці — на темно-зелений.

У нових купюрах номіналом 100 доларів, які Федеральна Резервна Система почала випускати в 2013 році, з'явилося два нових відмінних знака. Це синя тривимірна захисна стрічка із зображенням чисел 100 і чорнильниця з дзвіночком, який змінює колір залежно від кута нахилу.

Також у НБУ повідомили, що минулого року вилучили з обігу майже 10,5 тис. штук підроблених банкнот національної валюти на суму 3,6 млн грн.

Регулятор констатував, що в 2017 році зловмисники стали частіше підробляти банкноти номіналом 500 гривень зразка 2006 року. На них припав 61% від загальної кількості вилучених підробок національної валюти.

З обігу вилучалися підроблені банкноти інших номіналів: 200 грн (7% від загальної кількості вилучених підробок); 100 грн (17%); 50 грн (13%). На вилучені фальшивки номіналом 1 грн, 2 грн, 5 грн, 10 грн і 20 грн довелося 1,5%.

НБУ констатує відносно низький рівень підробки гривневих банкнот за підсумками 2017 року. У минулому році на 1 млн справжніх банкнот припадало приблизно 3,6 підроблених банкнот порівняно з 2,8 банкнотами в 2016 році.

Дивіться сюжет про валюту

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", стало відомо, які купюри, підроблюють частіше за все.