Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун оприлюднила подробиці Концепції розвитку системи екстреної медичної допомоги.

На своїй сторінці у Facebook вона пояснила: програма ще буде допрацьовуватися, на документ чекає громадське обговорення. Ось які основні зміни передбачені:

Оновлення алгоритмів диспетчеризації

Мова йде про протоколи диспетчерів: якщо виклик екстрений, автомобіль має виїхати протягом декількох секунд.

Створення нової IT-інфраструктури

Детальна інформація по кожному виклику та місцю перебування кожного автомобілю екстреної допомоги. Такі новації вже впроваджують у Києві, Дніпропетровській, Херсонській, Харківській областях, тестують у Вінницькій та Полтавській областях.

"Переходимо на світові програми навчання практикам порятунку і вводимо зовнішнє незалежне тестування знань та навичок екстреної допомоги. Всі хто склали тести на сучасні знання та навички отримують більш високий статус, конкурентні зарплати і пріоритет в користуванні сучасними обладнаними автомобілями. Навчання пройдуть всі, хто працюють в бригадах — лікарі, фельдшери, навіть водії", - додала Супрун.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

Створення мережі екстрених реагування

Всі пожежні, рятувальники, поліцейські, водії, машиністи, пілоти, провідники, бортпровідники, кондуктори України пройдуть оновлені курси першої розширеної допомоги. Вихователі, вчителі, соціальні працівники матимуть пройти оновлене навчання навичкам першої базової допомоги.

"У всіх найбільш людних місцях буде розміщено дефібрилятори та джгути. Ці процеси займуть не один рік, але дадуть нам всім більше здоров’я і значно вищі шанси на порятунок в екстреній ситуації. Важливо, що трансформація відбуватиметься планово та акуратно, аби зміни не заважали екстреній допомозі скоординовано працювати кожного дня", - підсумувала очільниця МОЗ.

Дивіться: Супрун про медицину в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", Супрун підказала прості способи порятунку від спеки. Вона радить, щоб відчути прохолоду, потрібно охолоджувати шкіру, а не шлунок. А шкіра охолоджується, коли з неї випаровується волога, наприклад, пот. Супрун стверджує, що експериментально було доведено, що тіло реагує на холодну воду зменшенням потовиділення, а значить – гірше охолоджується і зберігає тепло.