Незабаром з теплих країв вже почнуть повертатися лелеки. Але птахи, заставши тут морозну погоду та снігопади, неабияк ризикують власним життям.

З цієї причини співробітники екологічного клубу "Край" з міста Бережани на Тернопільщині опублікували своєрідну пам'ятку із порадами про допомогу крилатим гостям у разі небезпеки, чим годувати та як правильно облаштувати для них тимчасовий притулок.

Врятуємо лелек: інструкція для небайдужих

1. Для початку спільно із сусідами треба перевірити населений пункт на наявність лелек, для "розвідки" вистачить і кількох осіб.

Популярні новини зараз

На землю чекають удари руйнівної магнітної бурі: нагряне вже ось-ось

Українцям пенсійного віку нададуть тимчасову допомогу: які документи потрібно подати

ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки

Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт

Показати ще

2. Тільки знайшли птахів, одразу ж розкажіть про це представникам органів місцевого самоврядування, педагогам місцевої школи або керівникам громадської природоохоронної організації. Намагайтеся інформувати інших людей про умови рятування лелек та кличте їх на допомогу.

3. Не лякайте птахів, не підходьте до них занадто близько. Кожен наступний їх політ, здіймання в небо, це витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя саме зараз, бо вони виснажені не лише перельотом але і тижневою холодною, голодною і сніжною погодою.

4. На відстані 10-15 м до місця розташування птахів очистіть невелику ділянку від: саме там можна буде врятуватися більшій кількості птахів. Потрібно викласти на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави, хмиз, дрібні гілки, кукурудзянку тощо. Саме на це місце ви будете носити птахам їсти.

5. Ідеальна їжа для лелек – жива прісноводна риба, або відігріта морожена риба, миші, жаби, або інше м’ясо. Окрім того, лелеки можуть їсти усе, що їдять домашні свійські птахи: зерно, хліб, варену картоплю та ін.

6. Небезпечно, коли до місця їх розташування добиратимуться собаки (!).

7. Якщо птахи зовсім ослаблені (тобто такі, які не реагують на рухи людей), то їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами.

Дивіться: на Волині лелека залишився зимувати в сільській родині

Як повідомляв портал "Знай.ua", екологи розповіли про позитивні сторони глобального потепління.