Поки у кулуарах міністерств та вчительських кабінетах тільки й розмов, що про реформу освіти, самі учні зовсім інакше сприймають систему навчання. Відверто розповісти від імені школярів про наболілі проблеми погодився випускник В'ячеслав Семичастний.

Про це повідомляє Clutch.

Хлопець не приховує: існують речі, які справді дуже дратують. І не тільки його самого. Перш за все – це нерівність. Хоча за законом не слід розмежовувати дітей за будь-якими ознаками, але, як виявилося, у цьому плані ми ще дуже відстаємо від іноземців.

Вчитель вважає, що якщо він старший за віком, то може сказати тобі щось образливе (попри праведний гнів викладачів, правди не приховаєш, трапляється і таке), кинути в тебе лінійку чи не дати поради у критичній ситуації. Сварки у класі нерідко закінчуються за одним сценарієм – "самі розберуться, не маленькі", запевняє В'ячеслав.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Якщо позиція учня вчителю не сподобалася, замість того, щоб загладити конфлікт, може просто вигнати з кабінету.

"Одного разу я так і сказав вчителю: "Закон проти вас, ви не маєте права виганяти мене з уроку". Мене все одно вигнали, я мовчки вийшов з класу ... в тому випадку, їй здалося, що я давав списувати. Але їй дійсно здалося! Я проковтнув клубок образи і вийшов. Але на цьому наші розбіжності не закінчилися. Як би я не намагався, вона ще кілька років (до самого закінчення школи) погано ставилася до мене. У якийсь момент прийшло усвідомлення - все марно. І я опустив руки", - додав Семичастний.

Не дає спокою випускникові і практично не прихована корупція – оцінки "за валюту" ставлять охоче, він сам спостерігав подібне на власні очі. Вчителі натякають: якщо хочеш золоту медаль, краще заплати, хоча існують й інші варіанти:

"Якщо твоя мама може брати участь в житті школи, є главою батьківського комітету і добре дружить з класним керівником, тобі теж будуть ставити оцінки за "будь ласка". Це все свого роду корупція".

І найголовніше порушення правил школярів, загальновідомі вислови, які, на жаль, вже стали крилатими: "а голову ти вдома не забув?", "дзвінок для вчителя", "ти нічого не навчишся у школі, переводься в іншу".

Як повідомляв портал "Знай.ua", названі головні відмінності освіти в Україні та за кордоном.