Російські пропагандисти не тільки привласнюють собі українську історію, але також пісні. Багато пісень, які всі вважають російськими, були створені раніше в Україні.

Styler підібрав кілька пісень, які, доведено, мають українське коріння.

"Ось хтось з гірочки спустився"

"Ось хтось з гірочки спустився" "В саду осіннім айстри білі" - це український романс XIX століття. Він був популярний в Україні аж до 60-х років XX ст. Цей романс був опублікований в збірнику "Українські народні романси" з передмовою і примітками Леопольда Ященка.

Через кілька років композитор Борис Терентьєв, який хоч і народився в Києві, але більшу частину життя провів в Москві, представив широкій громадськості "свій" хіт "Ось хтось з гірочки спустився".

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

"Поручик Голіцин"

"Поручик Голіцин". Романс став популярний в СРСР на початку 1980-х. Україномовна пісня "Друже Ковалю" була популярна ще за довго до виконання шлягера про якийсь Голіцина. Україномовна пісня "Друже Ковалю" була популярна ще за довго до виконання шлягера про якийсь Голіцина.

"Любо, братці, любо"

Пісня "Любо, братці, любо" в оригіналі завжди звучала українською мовою, адже в армії Нестора Махна 98% бійців були етнічними українцями. І ця пісня була чимось на зразок махновського гімну, а зараз є фольклором для анархістів усього світу. Вже доведено, що "Любо, братці, любо" - знаменита повстанська пісня часів визвольних змагань 1917-1921 років.

При цьому за версією росіян, пісня виникла ще в 1783, коли донські козаки билися з ногайцями. Хоча ніяких доказів не наводиться.

"Ой мороз мороз"

Ця пісня, яка вважається російської народної, була популярна в Вінницькій області ще на початку 1900-х років.

"Дим сигарет з ментолом"

На одному з концертів Анатолій Бондаренко, соліст групи Ненсі, сам сказав, що пісню вони "запозичили з українських народних пісень". Насправді ж, "Плаття твоє Із ситцю" (в різних варіаціях) у Львові на весіллях співали ще в 1970-ті роки.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що російські кіношники останні роки активно осідлали жанр патріотичного історичного кіно. Поки під приціл нестримної фантазії потрапляють або Революція 1917 року з Громадянською війною, або історія Русі.