Протягом декількох найближчих місяців вартість комуналки в Україні знову підвищиться: людям доведеться більше платити за світло, газ, опалення та гарячу воду.
Як повідомляє Realist, існує декілька способів гарненько скоротити цифри у квитанціях за комунальні послуги.
Електроенергія
Фахівці сходяться на думці, що економію слід почати з заміни звичайних лампочок розжарювання на енергоефективні. Наприклад, якщо замість 5 "звичайних" лампочок (75 Вт), купити енергозберігаючі лампи (0,02 кВт*год), то замість 70 кВт*год на місяць можна використовувати всього 20 кВт*год. Щомісячна економія 50 кВт*год скоротить суму в платіжці на 84 грн.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Далі - заміна побутової техніки на нову, з класом енергоефективності А + і вище. В першу чергу мова йде про холодильник та пральну машинку.
Сім'ям, які витрачають на місяць від 250 кВт*год, експерти радять встановлювати багатозонні лічильники. Це спеціальний електричний лічильник, який рахує не тільки всю витрачену електроенергію, але і враховує, в який час доби використовували "ток".
Опалення
Найперший і дуже важливий пункт - встановлення індивідуального теплового пункту - лічильника та спеціального приладу регулювання.
"Якщо на вулиці тепла погода, такий пункт дозволяє скорочувати подачу тепла. Також можна програмувати і не опалювати будинок "на повну" в період, коли більшість місцевих жителів, наприклад, знаходяться на роботі. Якщо при цьому будинок утеплений, то мінімальна подача тепла в певний час доби не вплине на температуру в квартирах", - стверджують журналісти. Далі слід утеплити житло по периметру.
Вода
Спеціальні аератори можуть скоротити напір подачі води в 3-4 рази (з 15 до 4 літрів на хвилину). Причому для того, щоб помити посуд, прийняти душ або вмитися, такого напору цілком буде достатньо.
Крім звичних рад: полагодити протікаючий кран, закривати його, поки чистите зуби, віддавати перевагу душу, а не ванній, фахівці радять замінити бачок унітазу на енергоефективний.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, як аферистка знайшла спосіб 20 років не платити за комуналку.