Наслідки вибуху на Чорнобильській АЕС досі дають про себе знати. Втім, фахівці попереджають, що ситуація може повторитися вже в іншому регіоні.
Про це повідомляє Politeka.
У зоні ризику опинився Донбас, адже одразу після початку бойових дій тут перестали відкачувати воду, що спричинило високий ступінь радіоактивності. Слідом за водою на поверхню почав підніматися і газ метан. У нього немає ні запаху, ні кольору, але його поява підвищує ризик вибухів.
Деякі шахти можуть затопити, а за принципом сполучення посудин – потягнуть за собою й інші. Заражена вода потрапить у Сіверський Донець (основне джерело питних ресурсів), звідти у Дон, а потім впадатиме у Азовське море.
Заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука в коментарі одному з українських видань зазначив, що небезпечна також мінералізація грунтів, яка навіть більш реальна, ніж підвищення радіаційного рівня.
"Тому що припинилися поставки води по каналу, почали бурити свердловини і навіть потанцювали: вода є ... А виявилося, що рівень мінералізації цієї води такий, що вона непридатна для використання ", - додав він.
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Єдиним виходом із ситуації заступник міністра вважає невідкладне застосування сучасних технологій, адже тільки так можна врятувати цілий регіон від небезпеки.
Як повідомляв портал "Знай.ua", бойовики поставили Донбас на межу екологічної катастрофи.