Зовсім скоро українці помітять підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення. На це вказує багато факторів, які помітили економічні експерти.

В першу чергу, причиною стала криза з підприємством-монополістом "ДніпроАзотом", яке виробляло рідкий хлор, і в його роботі стався збій.

Експерти в один голос заявляють, що це могло обернутися для всієї України страшною комунальною катастрофою. Про це пишуть українські ЗМІ.

Високі ціни на природний газ призвели до того, що рентабельність підприємства знизилася. Оскільки "ДніпроАзот" працює у збиток, воно змушене підвищити тарифи на хлорування води, що вплине на вартість послуг водопостачання та водовідведення. Віце-президент Асоціації водоканалів Ольга Бабій попередила, що ціна на хлор може зрости майже в п'ять разів.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

Це підвищення торкнеться всіх споживачів в країні. Поки що неясно, наскільки зростуть тарифи, адже існують регіональні відмінності, коли в одному регіоні тариф може збільшитися на 2-3%, а в інших областях він стане більше на 8-10%. Однак експерти солідарні, що подорожчання не уникнути. Багато водоканалів є комунальними підприємствами, тому закривати бюджетні дірки почнуть за рахунок місцевих бюджетів.

Слід зазначити, що багато економістів неодноразово дивувалися, чому в Україні всього лише одне підприємство хлорирує питну воду.

Варто нагадати, що в четвер, 26 липня, в Асоціації водоканалів України розповіли, що подорожчання водопостачання варто очікувати вже у вересні цього року. Про це в коментарі Громадському радіо заявила заступник голови Асоціації Ольга Бабій.

"Вже з вересня-жовтня цього року можна очікувати зростання тарифів від 10% до 15%", - розповіла Бабій.

Як стверджує заступник голови, подорожчання води відбулося через збільшення вартості хлору, який виробляє завод "ДніпроАзот", а також подорожчання електроенергії (з початку року на 16%), інфляції, а також індексацію зарплат.

Нагадаємо, українці ризикують залишитися без опалення.

Як повідомляв Знай.uа, Україна буде з водою завдяки Узбекистану та Румунії.

Також Знай.uа писав, грабіжницькі тарифи пустять українців по світу.