"Я людина дії. Що я можу робити? Гарні книжки. Це мій маленький внесок у розбудову української держави. Я вірю, що більше люди будуть читати, то швидше стануть освіченими і критично мислячими громадянами", - саме так описує свою творчу місію поет і видавець, власник і директор відомого видавництва "А-ба-ба-га-ла-ма-га" Іван Малкович.

Принциповість як стиль життя, характерна для нього у всьому. Ймовірно, тому не лишалося іншого вибору, як обірвати усі зв'язки з РФ, де постійно критикували його переклади та зусилля на благо нашої культури та розвитку молоді.

Малкович про Росію

Почалося все, як розповів Малкович у коментарі "Гордон", ще у 2000-х роках, коли він дав згоду, щоб книги видавництва виходили у РФ російською мовою, але без права продажу в Україні:

"Допомагати експансії російської книжки на вітчизняному ринку є кому й без мене. Моє видавництво відоме в Росії, але ще 2012 року я повністю припинив співпрацю з російськими видавцями, хоча й досі мені надходять від них дзвінки й листи з пропозиціями продати права на книги. Вони (росіяни) люблять наші книжки. Багато людей у Росії їх колекціонувало. Пам'ятаю, як років з вісім чи десять тому Лілія Пустовіт розповідала мені, що привезла в дарунок доньці Микити Михалкова кілька книжок "А-ба-ба-га-ла-ма-ги", а вона каже: "Ти що, у мене ці всі книжки є, ми їх колекціонуємо", - згадував видавець.

Переломний момент

Припав на 2012 рік, коли Малкович офіційно припинив співробітництво із російською стороною.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

"Навіть раніше відчув, у 2009-му, коли взимку Москва перекрила нам газ і зневажливо говорила про Україну. Плюс український ринок заполонили пропагандистські російські книжки. Ну й телевізор, звісно. Я подумав: ні, не хочу навіть їхніх грошей, і припинив співпрацю".

Пізніше поету надійшов лист від колеги з РФ, текст якого залишив по собі багато питань без відповідей:

"Він писав, що дуже любить наші книжки, що їх так бракує на їхньому ринку. Написав, що не ототожнюю його з Кремлем, але їхня країна напала на мою, кожного дня на фронті гинуть українці, і що сам знаю кількох читачів "А-ба-ба-га-ла-ма-ги", які загинули на цій війні. Він дуже гарного чемного листа написав. Потім ще раз написав: "Я вас розумію, ми виходили з протестами на Болотну площу, не думайте, що всі в Росії люблять Путіна. Повірте, тут багато нормальних людей, які розуміють, що робиться", - підсумував Малкович.

Дивіться: непередбачуваний виступ Івана Малковича

Як повідомляв портал "Знай.ua", розкриті невідомі факти з біографії Олександра Пушкіна.