Вижницький районний суд (Чернівецька область) за сприяння адвоката системи безоплатної правової допомоги (БПД) Ігоря Стадника повністю задовольнив позовні вимоги багатодітної матері, яка постійно зазнавала насильства з боку чоловіка-кривдника, та видав обмежувальний припис.
Система працює
За даними Координаційного центру з надання правової допомоги, у документі зазначено: півроку чоловік не має жодного права проживати в одному будинку з матір’ю та дітьми та наближатися на відстань менше 50 метрів.
Директор центру Олексій Бонюк уточнив: така практика свідчить про загальний успіх системи БПД, він вважає: необхідно вчитись захищати себе від домашнього насильства, головне - знати свої права та мати доступ до безоплатної правової допомоги.
Тортури у власному домі - як захиститися?
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пізніше у Вижницькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) розповіли, до них звернулася буковинка, яка виховувала 8 дітей та кілька років поспіль потерпала від домашнього насильства з боку її чоловіка (нанесення побоїв, стусанів, погрози різного характеру, залякування).
Це все відбувалося просто на очах дітей, але жінка боялася комусь розповісти – не знала, чи варто звертатися до поліції, або органів державної влади. Лише після жорстокого побиття вперше була подана заява до поліції та відкрита кримінальна справа, яку згодом закрили. Жінка перебувала на обліку сімей, що опинилися в складних сімейних обставинах через насильство.
Безоплатна правова допомога в Україні
"Суд застосував нову норму в законодавстві, яка захищає потерпілих від домашнього насильства. Це дуже важливо, оскільки може зберегти здоров’я та навіть життя потерпілих. Ми тут тісно взаємодіємо з Міністерством юстиції та Національною поліцією і напрацьовуємо механізми як системно протидіяти домашньому насильству. Щоб не просто формально було прийнято рішення, а щоб воно реально допомагало людям. Окремо хочу відзначити та подякувати адвокату за роботу. Це ще раз підтверджує високий рівень спеціалістів, які працюють у системі. Бо такі справи непрості і вимагають не лише загальнопрофесійних навичок, а й знань проблем найбільш вразливих категорій українців", - додав Олексій Бонюк.
Дивіться: Безоплатна правова допомога в Україні