Домашнє насилля далеко не рідкість навіть у розвинених країнах. Щороку список татистика називає просто страшні цифри, скільки жінок та дітей гинуть від рук неадекватів.

Щороку в Україні понад півтисячі жінок і дівчат, а точніше 600, гинуть від домашнього насильства, -пише ZN.UA.

За статистикою, щодня до правоохоронців надходить інформацію про 348 фактів нападу та побиття. Більшість серед жертв насилля – це жінки. Близько 20% - діти.

Однак далеко не всі постраждалі наважуються відкрито заявити про свого кривдника. З даними Всесвітньої організації здоров'я, лише 10% жінок визнають, що постраждали від рук рідних.

Популярні новини зараз

Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи

"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати

Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає

Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський

Показати ще

Також за даними Українського інституту соціальних досліджень, лише 27% жінок вважають образи проявом насильства і тільки 32% подібним чином оцінюють приниження. Для 49% респонденток насильство - це побої, а 56% згодні вважати насильством зґвалтування.

За словами спеціалістів, більшість тих, хто піддавався домашньому насиллю, частіше всього намагаються виправдати кривдників. Серед причин такої поведінки психологи називають фінансову залежність, відсутність власного житла, нерозуміння того, як уникнути агресії, а також невіра в те, що хтось може допомогти.

Крім того, в Україні лише третина насильників несуть покарання за свої дії. І частіше всього, якщо наслідки виявились дуже тяжкими, трагічними. У нас же більшість поліцейських і суддів в країні розглядають випадки домашнього насильства, як "сімейна суперечка", чекаючи, що жертви пробачать кривдників заради збереження на те, що в радянські часи називали осередком суспільства.

Насилля у родині - глобальна проблема XXI століття

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону "Про внесення змін до ст. 149 Кримінального кодексу, який передбачає посилення покарання за торгівлю людьми.