На кінофестивалі в Карлових Варах відомий російський режисер Єлизавета Стішова виграла грошову премію за картину "Сулейман гора" в категорії "На Схід від Заходу". Нагорода склала 15 тисяч євро і всі ці гроші Стішова відправила батькам своїх колег - Олега Сенцова і Кирила Серебреннікова, яких незаконно засудили до тюремного терміну в Російській Федерації.

Єлизавета Стішова


Таким чином режисер виступила на підтримку політв'язнів, пишуть російські ЗМІ.

Кирило Серебренніков


Відомий міжнародний кінофестиваль в Карлових Варах (Чехія) є проводиться щорічно в липні.

Популярні новини зараз

У путіна залишилося всього два сценарії, як закінчити війну в Україні: обидва програшні для диктатора

Українцям нададуть грошову допомогу у розмірі 10 пенсій: хто отримає

ПриватБанк встановив "грабіжницькі" відсотки на послуги, і українці вирішили влаштувати бойкот: "Хто ворог - незрозуміло"

Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."

Показати ще

Олег Сенцов


У Німеччині теж пройшло нагородження літературною премією імені Інгеборг Бахманн, якої удостоїлася талановита письменниця з Івано-Франківська.

На заході в документальній секції перемогла кінокартина Віталія Манського "Свідки Путіна" (Латвія-Швейцарія-Чехія). Також на фестивалі презентували проекти українських документальних фільмів "Панорама" режисера і автора сценарію Юрія Шилова, "Історія зимового саду" Семена Мозгового і стрічка "Додому" кримськотатарського режисера Нарімана Алієва.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в п'ятницю в Москві навпроти Кремля з'явився "привид" українського режисера Олега Сенцова, засудженого до 20 років колонії в Росії.

Ми також писали про те, що уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова знову їде в Лабитнангі, щоб зустрітися з українським режисером Олегом Сенцовим.

Вона написала, що знаходиться вже на півдорозі в колонію, де відбуває покарання Сенцов.

Вона додала, що летіла одним рейсом з омбудсменом РФ Тетяною Москальковой, однак та не захотіла їхати до Сенцова разом з Денисовою.

"По прильоту, на жаль, пані Тетяна не схотіла їхати зі мною в одній машині, залишилася на полі... напевно, чекати якесь рішення", - написала Денисова.

Також нагадаємо, стан незаконно утримуваного в Росії українського режисера Олега Сенцова в цілому задовільний. Єдине, що викликає побоювання, продовження тривалого голодування.

Цю інформацію повідомила Тетяна Москалькова, уповноважена з прав людини в Росії.

Вона розповіла, що зустрічалась із Сенцовим і залишилась занепокоєною розвитком подій.

"У мене відбулася зустріч із Сенцовим, вона була досить тривалою, тривала близько години. Його стан здоров'я в цілому задовільний, але все одно залишається занепокоєння за розвиток подій, оскільки 46-й день голодування, а це завжди вимагає великої уваги", – підкреслила Москалькова.

Тим часом, у Раді Європи заявили про те, що і надалі будуть продовжувати роботу зі звільнення українських політв'язнів в РФ і одним із методів деескалації конфлікту між Україною і Росією вважають двохсторонній обмін ув'язненими.