Через півтора тижня почнеться Великий піст, який триватиме з 19 лютого по 7 квітня. Віряни на 48 днів відмовляться практично від всіх продуктів, що складають раціон для багатьох людей.
Можна впасти у депресію через вічне почуття голоду і занепаду сил, а ще необхідно працювати. Як же постити з користю для здоров'я? Головне, вважає дієтолог Борис Скачко в піст правильно увійти.
Створіть білкове депо
У дні, що залишилися до поста харчуйтеся так, щоб створити якийсь білкове депо. Адже навіть якщо ви не будете строго постити, то тваринний білок, а тільки в ньому містяться всі незамінні і необхідні людині амінокислоти, у вашому раціоні буде лише двічі на тиждень.
Привчайтеся до клітковині
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
З незвички шлунково-кишковий тракт може відреагувати на гори клітковини, які потім будуть основою вашого раціону, підвищеним газоутворенням. Тому привчайте організм до такого харчування вже зараз: щоранку снідайте кашею, а полудень хай складається з фруктів або овочів.
Очистіть кишечник
Меню без тваринних продуктів, хоча і більш легке, але незвичне для шлунково-кишкового тракту більшості з нас, а тому може викликати проблеми з травленням, адже організм звик виділяти більше ферментів для засвоєння саме білкової їжі.
Не бійтеся голоду
В сам піст з незвички, при харчуванні тільки рослинною їжею, спочатку може переслідувати відчуття голоду. Приборкати його можна так: при нестримному бажанні знову поїсти пийте воду в прикуску з сіллю (на склянку води кілька крупинок); готуйте їжу і будете їсти з посуду червоного, синього, бузкового і темно-зеленого кольорів — вони знижують апетит.
Як повідомляв портал "Знай.иа" вчений з Британії Джеймс Ванг викрив популярний рецепт смузі, який часто рекламують фітнес-блогери.