За останні чотири роки на сході України знищено та пошкоджено сотні шкіл. В зоні бойових дій на Донбасі на сході України продовжують навчатися 200 тисяч школярів. Про це повідомили в Дитячому фонді ООН (UNICEF), передає DW.
"Діти вчаться в школах, в стінах яких видно отвори від куль, а вікна закладені мішками з піском. У підвалах обладнані бомбосховища, а у дворах залишаються осколки снарядів. Система освіти на сході України знаходиться під перехресним вогнем вже більше чотирьох років", - зазначила голова представництва UNICEF в Україні Джованна Барберис.
За її словами, за останні чотири роки на сході України знищено та пошкоджено сотні шкіл. Так, тільки протягом останніх 16 місяців кількість таких шкіл досягла 45. Також зафіксовано щонайменше вісім випадків, коли військові об'єкти на Донбасі розміщувалися в межах 500 метрів від дитячих садків і шкіл. Ще в двох місцях такі об'єкти були розташовані за кілька метрів від навчальних закладів.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
"Крім цього, з початку конфлікту пошкодження отримали ще 700 шкіл на сході України", - сказала Барберис. Всього з початку навчального року UNICEF зафіксував шість випадків, коли колишні будівлі шкіл були зайняті військовими.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що блокпости на Донбасі заробили за новими правилами. Керівник Донецької області Павло Жебрівський розповів, кому потрібно буде оформляти спецперепустки, щоб перетнути українські блокпости на Донбасі.
На Донбасі з початком Операції об'єднаних сил (ООС) всім людям, які не зареєстровані в населених пунктах поблизу лінії розмежування, потрібно буде оформити спецперепустки. Перетнути лінію розмежування вони зможуть, лише пред'явивши спецперепустки. Таку заяву зробив 3 травня голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський в ході зустрічі з послом Японії в Україні Шегекі Суми.
Він зазначив, що цивільне населення, яке проживає на територіях, віддалених від лінії зіткнення, не помітить різниці між Операцією об'єднаних сил та антитерористичною операцією. А ось для жителів невеликих населених пунктів в "червоній зоні", тобто поблизу лінії розмежування, зміни будуть суттєвими.