Зовсім скоро в Україні почне діяти безвізовий режим, а українці активно шукають способи з'їздити до Європи, не особливо при цьому витрачаючись.

Експерти розповіли, які лайфхаки допоможуть істотно скоротити бюджет поїздки і розтрату нервів. Про це пише Сегодня.

Чим дістатися? Перше, що спадає на думку - літак: це швидко і комфортно. Такий вид транспорту один з найдорожчих, але є декілька секретів, які допоможуть здешевити авіаквиток. Перший спосіб не знає тільки ледачий: купувати квиток за півроку, а то й більше: чим раніше, тим дешевше. Наприклад, квиток на Кіпр за півроку до покупки коштує 1000 гривень, зате за декілька місяців до - вже 1800. До речі, відмінно економити можна на обіді і багажі: без них політ до Парижа або Риму обійдеться в 3000 гривень туди-назад. Обов'язково звертаємо увагу на день вильоту: субота-неділя завжди будуть дорожчими: наприклад, злітати в Будапешт у п'ятницю або вихідний день коштує 2000, а в середу - 870.

Важливо в правильний день і купувати квиток: найнепопулярніший період - ніч з понеділка на вівторок. Через це авіакомпанії ненадовго знижують ціни. Експерти радять уважно стежити за всілякими акційними пропозиціями: найзручніше користуватися сайтами-агрегаторами, які самі підберуть для вас найцікавіші і вигідні пропозиції, і покажуть, в яких ще компаніях, окрім обраної вами, можна купити квиток. Важливо: необхідна сума повинна бути на картці, щоб була можливість швидко викупити квиток, найчастіше вони розлітаються блискавично.

Якщо літак це не ваш варіант: є автобуси і залізничні вокзали. У перших частенько діють акції: до Вільнюса, наприклад, можна дістатися всього за 350 гривень (12 євро), досвідчені мандрівники давно користуються сервісами по підбору попутників: компанія скидаються на бензин і в результаті дорога обходиться досить дешево: в Дрезден або Прагу можна дістатися за 600-700 гривень.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

Що стосується поїздів, то з Києва до Перемишля є прямий потяг. Шлях займе приблизно 7-8 годин і коштуватиме від 406 до 574 гривень. Звідти приблизно за 300 гривень (10 євро) можна доїхати до пересадочних вузлів - Кракова, Варшави, Вроцлава.

Ночівля і харчування. Заради економії краще віддавати перевагу приватному житлу замість готелів: на спецсайтах можна знайти апартаменти з кухнею всього за 400 гривень на добу (15 євро). Вигідно вибирати хостели, в готелі є сенс зупинятися, коли там діють 50% знижки. Але якщо бюджет занадто обмежений, можна подорожувати майже безкоштовно.

"Коли у мене сильно впав дохід, я зрозуміла, що відкладати гроші на поїздки більше не зможу. Я вирушила до Вільнюса з 15 євро в кишені. Поселилась в хостелі за волонтерською програмою - безкоштовне проживання зі сніданками за три години роботи на день (я міняла простирадла). На проїзд я теж не витрачалася. Хостел знаходився в центрі, і все було в пішій доступності", - розповіла київський фотограф Валерія Мілютіна.

Також дівчина зазначила, що важливо купувати продукти не на вуличних ринках і вже точно не в туристичних супермаркетах: у звичайному магазині борщовий набір без м'яса на п'ятьох людей обійдеться в 1 євро. До речі, деякі заклади практикують "шведський стіл": замовивши будь-яку страву за 5-8 євро, можна в необмежених кількостях пригоститися салатами, закусками і напоями.

Любителям моди. Модникам експерти радять їздити до Європи в сезон найбільших знижок: влітку це зазвичай липень-серпень, взимку - січень-лютий. Зазвичай у цей час відмінні брендові речі можна купити зі знижкою у 80-90%. До речі, частину витрачених грошей можна повернути: система Tax free передбачає повернення іноземцю ПДВ від покупки, коли він виїжджає із країни.

Якщо загальна вартість покупки перевищує необхідний поріг, вам можуть повернути до 27%. У кожній країні ця сума різна: від 25 до 175 євро. Щоб система діяла, під час покупки потрібно попросити спеціальний чек для Tax free і показати його у спецвікні, яке є в кожному аеропорту, вокзалі чи автостанції.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про 15 способів підзаробити в курортний сезон.