За підсумками квітня 2018 року розмір середньої номінальної зарплати в Україні зріс до 8480 грн. Це в 2,3 рази більше, ніж мінімальна зарплата (3723 грн).

Порівняно з березнем показник зріс на 1,2%, а порівняно з квітнем 2017-го – на 27,3%. Такі дані наводить Державна служба статистики.

Найвищі зарплати традиційно в Києві, середній показник склав у квітні становив 13 150 грн. У Чернівецькій області зарплати вдвічі менші столичних – 6 394 грн, це найнижчий показник в Україні серед регіонів.

Найвищі зарплати отримують працівники таких галузей: виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів – 17356 грн; інформація та телекомунікації – 15713 грн; фінансова та страхова діяльність – 15596 грн; виробництво коксу та продуктів нафтопереробки – 12049 грн; добувна промисловість і розроблення кар'єрів – 12704 грн; професійна, наукова та технічна діяльність – 11397 грн; державне управління й оборона, обов'язкове соціальне страхування – 11265 грн; металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування – 10589 грн.

Популярні новини зараз

Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що українцям піднімуть зарплату, але пощастить не всім. З початку цього року мінімальна зарплата в нашій країні зросла з 3 200 до 3 700 грн. Наступна планка – 4 200 грн. Правда, поки чергове підвищення відкладається із-за несприятливої економічної ситуації в країні. Але, як заявили в Кабміні, влада готова повернутися до цього питання при першому ж зручному випадку. Розраховують на підвищення окладів і ті, хто отримує більше мінімалки.

Як розповіла аналітик Тетяна Пашкіна, зараз розрив у реальній пропозиції роботодавців і очікуваннях претендентів перевищує 20%.

"Така ситуація спостерігається вже більше двох років. Скоротити цей дисбаланс до 6% вдалося після підвищення мінімалки до 3200 грн., коли було переглянуто зарплати не тільки найменш оплачуваним, але і іншим фахівцям. Але після вступу в силу безвізу та початку масової трудової міграції, різниця між бажаною і реальною зарплатою знову перевищила 20%", - говорить експерт.

У той же час бізнес традиційно скаржиться, що підвищувати зарплати їм особливо нема з чого. Кредити зараз дорогі, а собівартість виробництва продукції постійно зростає.