Незважаючи на те, що через рік після блокування Радбезом України російських сайтів "Однокласники", "ВКонтакте", "Яндекс", Mail.Ru, вони як і раніше входять в топ-20, а то і в топ-10 найбільш відвідуваних українцями, влада напередодні майбутніх парламентських і президентських виборів напевно розширить практику блокування "неправильних" інформаційних ресурсів.
Таку думку висловив політичний оглядач Денис Гаєвський.
На його думку, вже рік тому було зрозуміло, що в цифрову еру будь-які спробим заборонити контент приречені на провал: громадяни, використовуючи анонімайзери, як і раніше відвідують заблоковані портали.
"Згідно з даними компанії SimilarWeb," ВКонтакте "і" Однокласники "все ще входять в топ-10 найпопулярніших в Україні сайтів:" ВК "на четвертому місці," ОК "- на восьмому. Дещо іншу статистику надає компанія Kantar TNS CMeter за квітень 2018 року: тут "ВКонтакте" займає 11-е місце в загальному рейтингу сайтів України, "Яндекс" - 13-е, слідом за ним йде Mail.Ru, а "Однокласники" знаходяться на 23-му місці ", - повідомив Гаєвський.
Український рекламний ринок тепер майже не використовує "Яндекс" або Mail.Ru, зазначив експерт, зате стабільно ростуть рекламні бюджети Google і особливо Facebook, який відвоював у російських соцмереж левову частку української аудиторії.
"Це зайвий доказ того, що українська влада лобіює інтереси американського капіталу, намагаючись вирішити в тому числі завдання політичного самозбереження. Після закупівель втридорога американського вугілля, ядерного палива, локомотивів і зброї про це можна говорити як про доконаний факт", - переконаний Денис Гаєвський.
Але навіть використання Facebook, що став, по суті, безальтернативною соцмережею в світовому масштабі, не гарантує його користувачам вільного спілкування з передплатниками, вважає Денис Гаєвський.
"Не секрет, що цензура в Facebook постійно посилюється. Наприклад," під роздачу "адміністрації Facebook потрапляв екс-прем'єр-міністр України Микола Азаров. На" бан "в Facebook не так давно натрапила Юлія Тимошенко. У січні 2017 року адміністрація Facebook без пояснення причин заблокувала використовувався для спілкування з родичами полонених аккаунт Віктора Медведчука - керівника громадської організації "Український вибір" і спецпредставника України з питань гуманітарного характеру в мінській Тристоронньої контактній групі. Медведчук явля ться найбільш послідовним серед українських політиків опонентом Вашингтона: він вказує на згубність моделі зовнішнього управління Україною і закликає до повернення до прагматичних взаємин із Росією, за що був включений в американський список санкцій ще в 2014 році, незважаючи на перебування в опозиції до влади Януковича ", - звернув увагу експерт.
Зростання впізнаваності і політичного впливу Медведчука це не зупинило, вважає Гаєвський, так само як і зростання кількості його передплатників в Twitter.
"Але Twitter, як і Facebook, - американська компанія, тому акаунти опозиційних до нинішнього курсу держави українських політиків можуть бути« забанені »фактично в будь-який момент (особливо в період виборчої кампанії)", - підкреслив експерт.
Денис Гаєвський: напередодні виборів влада, напевно, розширить практику блокування "неправильних" інформаційних ресурсів
Для політичного самозбереження українська влада лобіює інтереси американського капіталу
18 травня 2018, 18:30