Вже у цей четвер, 17 травня, українці по всьому світу відзначатимуть День вишиванки. Це свято, присвячене українській національній культури і традиціям, незважаючи на свій відносно молодий вік вже придбало широку популярність і стало традиційним.

Крім того, святкові акції, присвячені українській вишитій сорочці, проводяться не тільки в Україні, але й далеко за її межами – в країнах Європи, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії.

В цей день, який щороку відзначається у третій четвер травня, усі охочі можуть долучитися до свята, одягнувши вишиванку на роботу або навчання.

Історія Дня вишиванки

День вишиванки був заснований студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в 2006 році. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів і викладачів. Протягом наступних років масштаби святкування в Україні тільки росли. Крім того, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу.

Популярні новини зараз

Землю накрила потужна магнітна буря, як встояти на ногах

Перші 84 дні безкоштовно, потім – 25 гривень: Lifecell запровадив нову послугу задешево

Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти

Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками

Показати ще

У 2014 році свято відзначали, крім України, вже у восьми країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, і навіть у Росії, незважаючи на анексію Криму і розв'язану Кремлем агресію на Донбасі. З початком бойових дій на Сході України вишиванки регулярно дарують українським захисникам. На сьогодні географія свята охоплює понад 50 країн.

Традиції на День вишиванки

Однією з найяскравіших традицій свята стали паради вишиванок, які з 2008 року проводяться майже в усіх великих українських містах. У минулому році з нагоди Дня вишиванки в Україні було проведено низку масштабних акцій: флешмобів, парадів, фотосесій і тому подібне.

Зокрема, у Львові з нагоди Дня вишиванки студенти та працівники університету. І. Франка в минулому році утворили "живу вишиванку". Також у стінах українського парламенту пройшов показ колекції вишиванок дизайнера Олесі Теліженко. А в Житомирі з нагоди свята одягли у вишиванку пам'ятник основоположнику практичної космонавтики Сергія Корольова.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що саме вишивка з року в рік вважалася чимось на зразок стародавнього письма українців, яке було важливо не тільки зберегти, але й передати наступним поколінням.