Щорічно у другу неділю липня в Україні відзначається професійне свято працівників рибного господарства — День рибалки. В цьому році дата свята припадає на 8 липня.
Історія свята
Згідно з Указом Президента № 464/95 від 22 червня 1995 року в Україні святкується День рибалки. В Українській РСР День рибалки відзначалося у другу неділю липня на підставі Указу Президії Верховної Ради СРСР від 1 листопада 1988 року.
Не дивлячись на те, що цей день зазвичай святкують професійні рибалки, можна сміливо стверджувати, що День рибака - це всеукраїнське свято, яке вважають своїм улюбленим мільйони любителів рибної ловлі, яким це заняття приносить тільки радість і насолоду.
Крім того, риболовля викликає інтерес навіть у тих, хто знайомий із рибною ловлею лише з розповідей інших. Важливо пам'ятати, що справжній рибалка - рибалка завжди, а не тільки на професійне свято. Ми впевнені, що рано чи пізно щастя зловити велику рибу своєї мрії посміхнеться кожному.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що на Івана Купала наші предки славили язичницького бога родючості і літнього сонця, який до зародження православного християнства не мав власного імені. Купалом бога прозвали після того, як в той же день почали відзначати свято Різдва Івана Хрестителя. Саме через це купальські гуляння також називають Івановим днем чи днем Івана Травника.
Якщо вірити народним повір'ями, у це свято "відкриваються небеса". Це означає, що кожен може просити те, чого він побажає. Зазвичай на Купала прийнято просити про добробут, здоров'я, любов і удачу.
Крім того, в дні літнього сонцестояння вважалося, що мати-природа оживає і набуває чарівної сили. Зазвичай в цю ніч дерева прокидаються і бродять по лісі, а птахи, тварини, рослини і трави вміють розмовляти.