День державного прапора України щорічно відзначається 23 серпня. А після "Революції гідності" таке свято для нашої країни стало ще більш значним. Прапор України тепер не тільки шанують, але він став досить популярним: його можна побачити практично скрізь. Так що День прапора України в 2017 році буде ще урочистішим і цікавішим. І в честь цього свята ми б хотіли розповісти вам найцікавіші факти про один із символів країни.

День прапора України 2017: цікаві факти

Національним прапором синьо-жовтого кольору користувалися ще в 1948 році жителі Галичини.
Існує досить цікава історія, про розмову по телефону першого президента України Леоніда Кравчука з китайською художницею Мао Мао, який був у 1992 році. Тоді художниця дуже сильно просила президента країни про те, щоб він змінив розстановку кольорів на прапорі України, оскільки Мао Мао вважала що синьо-жовтий колір принесе в країну величезну кількість невдач і розчарувань, а в кінцевому підсумку і крах України.

Українська революція 1917 року проходила під прапорами синьо-жовтого прапора, до того ж, після Першої світової війни почалася українізація підрозділів на Чорноморському флоті, і все це проходило під сучасним прапором нашої країни.
А найперші згадки про прапор України були ще при заснуванні Львова. Але тоді він був трохи не таким. На прапорах Львова був зображений жовтий лев на блакитному тлі. Багато вчених та істориків вважають, що саме це послужило створенню сучасного прапора України.

Історично, перший президент нашої країни Михайло Грушевський затвердив жовто-синій прапор. Але зараз поєднання кольорів в Конституції України прописано навпаки.
Існує китайська книга про поєднання кольорів. І колір нашого прапор, як ми вже знаємо, приносить біду та нещастя. Але якщо ж кольори поміняти місцями, то все буде навпаки: щастя і благополуччя.

Популярні новини зараз

Хаял Алекперов з "Битви екстрасенсів" розповів про свою тривогу на рахунок війни: "Побачив Ісуса, який ходить Майданом"

Карпатська мольфарка побачила перемогу України: "За допомогою..."

Таргани більше до вас не сунуться: 3 способи назавжди позбавитися проблеми

Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен

Показати ще

Нагадаємо, що день прапора України щорічно відзначається 23 серпня.