В Україні та світі 8 травня відзначають День пам'яті і примирення на честь жертв Другої світової війни. У нас ця дата офіційно з'явилася тільки три роки тому.

Сьогодні прийнято згадувати все, що пов'язано із остаточною перемогою над нацизмом – коли Німеччина підписала акт про беззастережну капітуляцію. Існують й інші, альтернативні назви, як наприклад "День перемоги над нацизмом", або ж "День закінчення Другої світової війни в Європі".

Світ пам'ятає

У 1945 році, одразу після ухвалення документу, у Лондоні, на Трафальгарській площі відбулося торжество. З балкона Букінгемського палацу англійців привітали король Георг IV прем'єр-міністр Уїнстон Черчілль, а принцеси Єлизавета (майбутня королева Єлизавета II) і Маргарет інкогніто святкували в натовпі людей.

У США паради пройшли в Нью-Йорку на Times Square, в Майамі, Лос-Анджелесі, Чикаго. Масштабне святкування перемоги в боротьбі з фашизмом відбулося в Москві на Червоній площі 9 травня 1945 року, коли акт про капітуляцію Німеччини був доставлений Сталіну. У республіках Радянського Союзу свято День Перемоги було встановлене на 9 травня.

Заходи в Україні та символи свята

Основний меседж – це червоний мак, квітка, яка вважається знаком жертв військових і громадянських конфліктів, відображенням кривавого сліду від пострілу. Квіти червоного маку спочатку були символом трагічних подій Першої світової війни, і оспівувалися у вірші "На полях Фландрії" канадця Джона Маккрея.

Популярні новини зараз

Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду

Виняток із правил: хто з українців може законно не платити за доставку газу

Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам

Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною

Показати ще

Цікаво, що чотири роки тому червоний мак і слоган "Ніколи знову" стали використовуватися в Україні під час святкування Дня перемоги у Другій світовій війні.

До Дня пам'яті і примирення приурочені меморіальні заходи, церемонії покладання квітів, зустрічі з ветеранами. Акція "Перша хвилина миру" також проходить щорічно в містах України 8 травня о 23:01. 8 травня 2018 об 11:00 у Києві в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкриється фотовиставка "Герої".

На Співочому полі в День пам'яті і примирення з 12:00 до 18:00 пройде мистецька програма "Рокам ніколи пам'яті не стерті", в якій візьмуть участь колективи самодіяльності ветеранів. У філії Музею історії Києва (Музеї окупації) о 12:00 8 травня розпочнеться кінолектроій "Битва за Дніпро і визволення Києва".

Загальноукраїнська акція "Перша хвилина миру" за участю перших осіб держави розпочнеться 8 травня 2018 о 22:40 в столичному Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Святкування на честь закінчення Другої світової війни продовжаться 9 травня. Цей день є офіційним вихідним днем ​​для українців.

Дивіться: День пам'яті та примирення

Як повідомляв портал "Знай.ua", стало відомо, як відзначають День пам'яті і примирення в різних країнах.