День пам'яті героїв Крут щорічно відзначають 29 січня. Це дуже важлива дата для України, яка досить сильно вплинула на історію нашої країни. Кожен українець повинен хоча б трохи знати про цю подію, тому в День пам'яті героїв Крут ми вирішили написати для вас все про цю подію.
День пам'яті героїв Крут 2018: історична довідка
В кінці січня 1917 року Українська Центральна Рада прийняла IV Універсал, який проголошував самостійність і незалежність Української Народної Республіки (УНР). Фактично саме тоді Україна вперше стала незалежною. Більшовицька Росія була згодна з цим тільки за низки умов, які дозволяли їй втручатися у внутрішню політику нашої країни і, звичайно, це все було відхилено. Тоді більшовики почали військовий наступ на Україну.
Рік по тому більшовики встановили контроль над Харківською, Катеринославською і Полтавською губерніями і розгорнули наступ на Київ. З боку більшовиків бої вели дві великі групи військ: одна уздовж залізниці Харків-Полтава-Київ, друга - в напрямку Курськ-Бахмач-Київ. Через кілька днів в нерівному бою нам довелося відступити до станції Крути.
29 січня 1918 року більшовицька армія Михайла Муравйова вступила в нерівний бій проти студентів, школярів і 20 офіцерів, на озброєнні яких було 16 кулеметів і лише 1 гармата. За даними Українського інституту національної пам'яті, в підкріплення українських частин у Крути направили першу українську юнацьку школу ім. Б. Хмельницького. Крім цього туди вирушили студенти-добровольці. Всі ці юнаки билися цілий день проти підготовлених і добре озброєних більшовицьких військових.
День пам'яті героїв Крут 2018: результат і втрати
За різними оцінками втрати українських військ в битві під Крутами було від 70 до 100 людей. А з боку більшовиків втрати оцінюються приблизно в 300 чоловік.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Потрібно відзначити, що під час організованого відступу українських військ загін студентів і школярів, який налічував 30 чоловік, потрапив в полон до більшовиків. Їх командир був сильно розлючений через великі втрати, тому він наказав спочатку знущатися з українських школярів, а потім розстріляти. Історія свідчить, що тоді учень 7-го класу перед самим розстрілом почав співати "Ще не вмерла Україна", а його підтримали і інші.
День пам'яті героїв Крут 2018: вшанування пам'яті українських героїв
День пам'яті героїв Крут відзначали останні 100 років, але в основному тільки родичі загиблих, які брали участь в цій битві. Але 15 січня 2007 року було підписано указ президента України, який ухвалив, що з того року в нашій країні офіційно почнуть відзначати 29 січня День пам'яті героїв Крут.
У 2018 році заходи за участю президента України Петра Порошенка будуть проходити в селі Пам'ятне 28 січня. О 12.00 біля Меморіального комплексу пройде церемонія пам'яті, вручення Державних прапорів з пам'ятними стрічками, прем'єрне виконання концертного маршу "Героям Крут".
Нагадаємо, що щорічно 29 січня в Україні відзначають День пам'яті героїв Крут.
Дивіться: Пам'яті Героїв Крут