Сьогодні православна церква відзначає День пам'яті рівноапостольної княгині Ольги. Її образ в історії наділенний величезною кількістю прекрасних якостей: мужність, сила волі, прекрасний розум. І в честь Дня Ольги, ми вирішили розповісти вам, як взагалі з'явилося це свято.

День Ольги 2017: найцікавіше про княгиню

Вважається, що саме Ольга вирішувала, що буде далі з державою Київська Русь. Вона народилася в Пскові. І в 903 році вийшла заміж за князя Київського. І під час повстання древлян Ігор трагічно гине, після цього Ольга стає головною в державі.
У 954 році вона урочисто відвідує Константинополь, де її вражає краса і велич храмів і церков. Зовсім скоро після цього, вона сама приймає хрещення, і починає будувати в Київській Русі подібні храми.

Загинула вона в 969 році, а з часом її тіло перевезли в Десятинну церкву в Києві.

День Ольги: чому правительку називали хитрою

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Ми вже говорили, що князь Ігор, її чоловік, був убитий древлянами під час повстання. Сама Ольга залишилася після цього, з малолітнім сином одна. Але, незважаючи на це, вона зуміла досить майстерно, і жорстоко помститися за смерть чоловіка.
Вона не тільки хитро, але і дуже жорстоко розставляла всі пастки: перші посли, які прийшли просити прощення і милості, були закопані заживо, наступні – спалені живцем.
Після цього, вона поїхала на могилу чоловіка, і паралельно, зі своїм військом, убила близько 5 тисяч древлян.
Звичайно, знаменита історія про птахів, коли Княгиня Ольга наказала прив'язати до лапок птахів гарячі палиці. І коли вони прилетіли в місто древлян, все було спалено. Ті, хто зумів вижити, були проданий в рабство.
Після таких подій, чіпати Ольгу, або ж когось із її сім'ї ні в кого не вистачило духу.

День Ольги: як вона стала святою

Все сталося, коли вона все-таки прийняла хрещення, до речі, не під своїм язичницьким іменем Ольга, а під православним – Олена. Крім того, що вона була хитрою і жорстокою, всі відзначали її розум, доброту і справедливість. Вона завжди дуже шанобливо ставилася до старших, була доброю до бідняків. Все своє життя Княгиня Ольга шукала мудрості і знайшла в християнстві.