У четвер, 6 липня буде святкування 82 Дня народження великого Далай-лами. Це дуже важливе свято для буддистів всього світу, і щороку воно відзначається досить урочисто. Далай-лама - це не тільки лідер всіх буддистів, але так само вважається, що це втілення бодхісатви милосердя і співчуття Авалокитешвари. За віруваннями буддистів, Далай-лама - це дух, який перероджується вже з 1391. Вважається, що дух змінює старе тіло на молоде для зручності. За всю історію Тибету таких тіл було всього 14, але для віруючих це один і той же чоловік і дух. Ім'я останнього Далай-лами - Тензін Г'яцо, його День народження і святкуватимуть 6 липня.

День Народження Далай-лами: біографія

Сам великий Далай-лама народився в невеликому селі Такцер, в бідній селянській родині, в 1935 році. Коли йому було два роки, з Тибету прибула делегація в пошуках нового втілення божества. Тоді, дворічний хлопчик, пройшов всі випробування і в ньому був пізнаний перероджений дух. І вже в п'ятирічному віці, в 1940 році він зійшов на трон. Після цього пішли багато років навчання за традиційною буддисткою системою. У нього було два офіційних вчителя, які навчали його санскриту, медицині, буддистській філософії, логіці, мистецтву і багато чому іншому.

Уже в 24 роки Далай-лама 14 здав іспити богослов'я в трьох великих монастирських університетах. І вже через рік закінчив навчання у всіх.

У віці 15 років він обіймав урядові посади в своїй країні і намагався мирно співіснувати з Китаєм, частиною якого тоді був Тибет. Він робив найрізноманітніші способи мирного і спокійного вирішення всіх проблем. Але, незважаючи на це, в 1959 році почалося відкрите повстання, яке було придушене китайськими властями.

Популярні новини зараз

Газовики виписують штрафи на десятки тисяч гривень: кому зі споживачів готувати гаманці

"Велика активація": астролог визначив, коли українська земля позбавиться окупантів

На землю чекають удари руйнівної магнітної бурі: нагряне вже ось-ось

Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт

Показати ще

Після цих подій Далай-лама 14 поїхав до Індії. Там він очолив уряд Тибету у вигнанні. Побудував безліч храмів, університетів, монастирів і всіляко захищав права буддистів в усьому світі.

У 2001 році він заявив, що готовий передати всі політичні повноваження обраному лідеру, і після цього займатися тільки духовними справами. І тільки в 2011 йому це вдалося, він був офіційно позбавлений всіх урядових постів, і був названий "символом і захисником Тибету". Далай-лама залишився відповідальним тільки за "підтримку" фізичного, духовного, етичного і культурного благополуччя тибетського народу ".

День Народження Далай-лами: нагороди

Ця людина все своє життя присвятила захисту буддистів і боротьбі за мир. Він був удостоєний безлічі різних нагород. І в День Народження Далай-лами хочеться розповісти про найважливіші.

У 1989 був лауреатом Нобелівської премії миру. Так само, він отримав премію Магсейсея, яка вважається Нобелівською премією Азії. Крім цього він отримував безліч нагород в багатьох країнах світу: гуманітарна премія імені Альберта Швейцера в США, "Премія пам'яті" у Франції, "За мир і єдність" в Індії.