У неділю, 15 липня, українські працівники металургійної та гірничодобувної промисловості відзначають своє професійне свято - День металурга. Уточнимо, що дата святкується кожен рік у третю неділю липня.
Історія святаДень металурга введений Указом Президента № 187/93 від 3 червня 1993 року. З самого початок свято, яке веде свою історію ще з радянських часів, іменувалося «День металурга», але 27 червня 2006 року президент України В. А. Ющенко підписав Указ N 584/2006, який вказував, що «День металурга» потрібно замінити словами «День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості».
Варто зазначити, що для розвитку чорної металургії в Україні є всі необхідні умови: велика, компактно розміщена сировинна база, споживач (металомісткого машинобудування), густа транспортна мережа, значні паливні (коксівне вугілля) та трудові ресурси. Кольорова металургія в Україні, порівняно з чорною, розвинута не так добре, в першу чергу, через не розвідані сировинні ресурси.
Без сумніву, День металурга можна вважати справді всеукраїнським, адже праця металургів — величезний внесок у створення надійного фундаменту розвитку всіх галузей народного господарства, всієї економіки України.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Це свято — чудова нагода привітати всіх тих, хто є надійною опорою для нашої країни, особливо в цей нелегкий час, чий професіоналізм, знання, досвід і майстерність допомагали і допомагають розвивати дану галузь.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 14 липня православний світ відзначає шанування святих братів Косьми і Даміана, лікарів-безсрібників, що жили у другій половині III — початку IV століття. Шанує їх і православна, і католицька церква.