Традиційно день міста відзначається 7 травня. У 2017 році для Івано-Франківська це був вже 355 День народження. Місто є центром Прикарпаття, і з нього можна зручно доїхати до всіх місцевих курортів. Завдяки цьому туристів там завжди багато. А власного населення не дуже, близько 250 тисяч людей.

День Івано-Франківська: історія

1662 року місто було засноване для захисту від кримських татар. У той час це була звичайна фортеця, побудована краківським каштеляном Анджеєм Потоцьким, який потім став польським коронним гетьманом.

Датою заснування міста вважають день, коли Івано-Франківськ отримав Магдебурзьке право, а саме 7 травня. Після першого розділу Польщі перейшов під владу імперії Габсбургів.

Під час Першої світової війни за місто йшли жорстокі битви і після розпаду Австро-Угорщини, Івано-Франківськ, тоді ще «Станіслав», став столицею новоствореної Західно-Української Народної Республіки. У 1919 році місто захопили польський війська і були там аж до 1939 року. З того часу місто залишалося у складі України.

Популярні новини зараз

Сергію Міхалку з "Ляпіс Трубецкой" світить п'ять років за побиття людини: у поліції зробили заяву

Олександра Кучеренко зізналася в коханні, але не Дмитру Комарову: "Йому належить частина мого серця"

Рідкісну праворульну "Волгу" від ГАЗ-21 відшукали за кордоном: справжня "чорна блискавка"

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Показати ще

У 1962 році місто відзначало своє 300-річчя. І з того моменту його назвали на честь видатного українського письменника Івана Франка, який дуже часто бував тут.

Символом Івано-Франківська є ратуша. Вона була побудована разом з містом, з того моменту кілька разів реставрувалася. Про планування міста теж варто сказати кілька слів. Його можна назвати універсальним, тому що з будь-якого місця в місті досить швидко можна дійти куди завгодно. Місто, звичайно, невелике, але щоб пройти його повністю доведеться витрати 2.5-3 години.

День Івано-Франківська 2017: заходи

У 2017 році місто вже встигло відсвяткувати своє День народження. Сталося це, як і завжди, 7 травня. Кожен рік в Івано-Франківську проходить дуже багато різних фестивалів. І цей рік не став винятком. Наприклад, «Свято Ковалів» та виставка «Орнаментальне Ковальство». У цих заходах щорічно беруть участь люди з усієї України та ще 23 країн світу. Так само проходить всеукраїнський фестиваль «Прикарпатська весна». І багато чого іншого було в 2017 на Дні Івано-Франківська.