В Україні практично закінчилась декомунізація у контексті перейменування. Українцям розповіли, у скільки державі обійшлася боротьба із "радянщиною".
Про це заявив очільник Українського інститут нацпам'яті Володимир В'ятрович.
За його словами, наразі перейменовано 987 населених пункти, зокрема свою назву змінили 32 міста та більше півтисячі вулиць по всій країні. На черзі перейменування залишаються дві області: Кіровоградську та Дніпропетровську.
Ускладнює процес над цими областями те, що їх назви зазначаються в основному законі України, тому щоб змінити назви, спочатку потрібно внести зміни до Конституції.
Проте навколо деяких нових назв в українських містах досі тривають дискусії.
Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
На питання, у скільки державі обійшовся процес декомунізації, глава інституту відповів, що практично це не потребувало витрат. За його словами, усе здійснювалося за рахунок так званих експлуатаційних коштів, до яких входить певний відсоток із наших податків. Карти, довідники та інше друкують не державні підприємства, це нічого державі не коштує.
А усі розмови щодо мільйонів та навіть мільярдів, В'ятрович назвав фейком.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", поляки слідом за українцям взялися масово зносити пам’ятники з комуністичною символікою.