За п’ять місяців 2018 року дефіцит держбюджету склав 9 мільярдів гривень. Економісти пояснили, що це означає та яким буде прогноз для української економіки до кінця поточного року.

Про це розповів експерт Борис Кушнірук, - передає "Громадське".

"Україна, на жаль, протягом дуже багатьох років живе з дефіцитним бюджетом. У нас кожен рік законом про державний бюджет закладається дефіцит. Якщо брати цей рік, то він має скласти понад 73 мільярди гривень. За 5 місяців він склав лише 9 мільярдів. Таким чином ситуація не така критична, але проблеми ще можуть бути. Експерти наголошують на можливості недовиконання дохідної частини державного бюджету. Крім того, цей дефіцит державного бюджету мали б покривати за допомогою приватизації. Це 22 мільярди гривень. І коштом зовнішніх і внутрішніх запозичень. Питання полягає в тому, що у нас точно будуть проблеми і з запозиченнями, і з приватизацією в таких обсягах, які планує держбюджет", — говорить фахівець.

Щодо курсу гривні, то він, на думку економічного експерта, може бути кращим. Але в такому випадку це може вплинути на недовиконання дохідної частини бюджету.

Популярні новини зараз

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

2,64 грн за кВт – це ще халява: яким буде новий тариф на електроенергію

Крутіший за Audi та BMW: український преміум кар Leleka підкорив серця автолюбителів

Показати ще

"Якщо на кінець року відбудеться курсове знецінення гривні, і буде за долар 30 гривень, але 8 — 9 місяців курс буде в межах 26 — 27, то середньорічний показник курсу буде меншим, ніж заплановані 29,3. Якщо не очікувати політичних або зовнішніх атак у мене є підстави казати, що середньорічний курс буде краще. А кінець року курс може підскочити до 30 гривень за долар, але в середньорічному показнику він буде міцнішим, ніж це було запрогнозовано при розрахунку державного бюджету. Це певною мірою призведе до недовиконання дохідної частини бюджету. Міцніший курс гривні означає, що ввізні мита і всі податки, прив’язані до євро, будуть об’єктивно меншими, а значить надходження від податків будуть меншими, ніж заплановано", — зазначає Кушнірук.

Європейський Союз змінює правила ввезення та вивезення валюти

Як повідомили в Комітеті постійних представників країн Європейського Союзу, до регламенту внесли зміни, що стосуються обов’язкового декларування готівки на суму від 10 тисяч євро.

"Нове законодавство зобов'язує будь-якого громадянина, що в'їжджає в ЄС або виїжджає з ЄС і має готівкові кошти на суму € 10 тис. Або більше, декларувати їх митним органам. Декларація повинна бути оформлена незалежно від того, чи мають мандрівники готівку при собі, в багажі або транспортних засобах", - пояснили в Раді ЄС.

До готівки, згідно за новими поправками, прирівняні тепер дорогоцінні прикраси, злитки і передплачені платіжні картки, не прив'язані до рахунків в європейських банках.

Якщо готівкові надсилатимуться вам, кур'єрською службою або в контейнерах, у влади буде право запросити у відправника або одержувача декларацію в письмовій або електронній формі.

Дивіться: які прогнози щодо держбюджету дають економісти

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", за прогнозами аналітиків, вартість долара в Україні в найближчі кілька місяців може знизитися до 25 гривень. Якщо в Україну іноземна валюта буде активно заходити, то курс гривні має всі шанси значно збільшитися.