В Україні стартував проект Artefact, який об'єднує медіа, digital і мистецтво. В ньому беруть участь вітчизняні та міжнародні художники. Арт-проект вирішили присвятити найбільш "хайповій" темі останніх років - фейковій інформації.

У зоні відчуження планують встановити digital-скульптуру Artefact, а всесвітньо відомі музиканти напишуть музику до неї з використанням звуків Чорнобиля . Про це повідомляє прес-служба Держагентства з управління зоною відчуження (ДАЗО).

"Вперше в зоні відчуження буде встановлена ​​масштабну digital-скульптура Artefact, а всесвітньо відомі музиканти створять музичний супровід до неї з використанням звуків Чорнобиля", - йдеться в повідомленні.

Проект присвячений сучасним проблемам інформаційної епохи: маніпулюванню інформацією, фейковим новинам та постправді.

"Чорнобильська тематика завжди викликала великий інтерес у громадськості і представників ЗМІ. А там, де є попит на інформацію, можуть з'являтися чутки, легенди і як результат - фейкові новини. Це все веде до дезінформації громадян з важливих питань. Тому агентство підтримує ініціативу організаторів Artefact. Якісне, точне і правдиве інформування, боротьба з фейками і відповідальне споживання інформації - запорука розвитку нашої держави", - зазначає голова ДАЗО Віталій Петрук.

Скульптуру планують презентувати в жовтні. До цього часу зону відвідають артисти і пройде ряд зустрічей з активною молоддю на тему захисту від фейкової інформації, фактчекінгу, розвитку критичного мислення та медіаграмотності. Всі події арт-проекту обіцяють зробити частиною документального фільму.



Аварія на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року стала однією з найбільших промислових ядерних катастроф в історії. За міжнародною шкалою ядерних подій, прийнятою в 1988 році, аварія на ЧАЕС - одна з двох, яку оцінили за максимальним, сьомим, рівнем небезпеки. Порівнянна з нею за масштабами тільки катастрофа на японській АЕС "Фукусіма-1" 2011 року.

Популярні новини зараз

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", розсекречені документи СБУ по аварії на Чорнобильській АЕС шокували невідомими досі фактами жахливої ​​катастрофи.

Документи показують, що Чорнобильська катастрофа не була випадковою. Про це розповів директор галузевого державного архіву СБУ, історик Андрій Когут.

"Документи показують, що Чорнобильська катастрофа не була випадковою. Ми можемо говорити про те, що ця аварія була, на жаль, запрограмована ще задовго до 1986-го, тому що ставлення комуністичного режиму, який приймав рішення про будівництво ЧАЕС, її спорудження і то , яким чином відбувалося будівництво, призвели до того, що фактично неможливо було уникнути цієї аварії", – підкреслив директор архіву.