Чотири роки тому, 17 липня 2014-го сталася одна з найбільш авіаційних катастроф – збили рейсовий пасажирський літак Боїнг-777 компанії "Малайзійські авіалінії", який прямував за маршрутом "Амстердам–Куала-Лумпур".

Катастрофа МН 17: роковини трагедії

За офіційними даними, в той день загинули 298 осіб – усі пасажири та екіпаж. Літак було збито у небі над селом Грабове Донецької області в зоні воєнних дій на сході України.

На борту лайнера перебували 192 громадянина Нідерландів (один з них мав подвійне громадянство Нідерланди/США), 44 малайзійці (включаючи 15 членів екіпажу і двох немовлят), 27 австралійців, 12 індонезійців (серед них одне немовля), 10 британців (один із них мав подвійне громадянство Велика Британія/ПАР), чотири німці, чотири бельгійці, три філіппінці, один канадець і один громадянин Нової Зеландії.

Популярні новини зараз

Надія на мікрохвильовку? В Україні почали виписувати величезні штрафи власникам газових плит

В Україні оновили правила для виїзду за кордон

Українцям пообіцяли зробити життя трохи простішим: понад 10 тис грн на людину

Довідку можна викидати: чоловіків огорошили новим правилом

Показати ще

Україна весь час дотримувалася однієї чіткої лінії в розслідуванні – припущення про те, літак був збитий ракетою ЗРК "Бук" російського походження, випущеною або бойовиками-сепаратистами, або російськими військовими. Такого ж висновку дійшла Рада з питань безпеки Нідерландів, яка у жовтні 2015 року оприлюднила фінальний технічний звіт щодо катастрофи Боїнга рейсу МН17.

Згодом Рада Безпеки в Голландії знайшла докази того, що Боїнг знищили боєголовкою 9N314M, запущеною із системи "Бук". Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібе Йоустра в інтерв’ю голландським ЗМІ заявив, що ракета, якою було збито літак, була випущена з території, контрольованої бойовиками.

Вдалося ідентифікувати 20 російських військових, причетних до катастрофи МН17. Цей звіт із іменами та фотографіями військових група передала нідерландській прокуратурі.

За версією слідства, комплекс переміщувався з території Росії на територію Східної України і пізніше вивезений назад в РФ. Висновки МСГ фактично збігаються з результатами розслідування групи Bellingcat.

На початку липня минулого року державами-учасниками Міжнародної слідчої групи було ухвалено рішення про те, що кримінальне провадження у справі збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH-17 здійснюватиметься у рамках національної юрисдикції Нідерландів.

За два дні потому Україна та Нідерланди підписали двосторонню угоду про правову співпрацю щодо катастрофи малайзійського Боїнга. Нині угода чекає на ратифікацію парламентами України і Нідерландів.

Дивіться: Роковини катастрофи МН-17: в G7 закликали РФ дати пояснення про аварію "Боїнгу"

Як повідомляв портал "Знай.ua", мати загиблих у катастрофі МН 17 шокувала світ правдою про Україну та Росію.