Міністерство праці та соціальних справ Чеської Республіки готує програму, яка дозволить значно прискорити працевлаштування українців. Про це 21 травня заявила міністр Ярослава Нємцова.
У Чехії зараз кількість вільних робочих місць досягло рекордного числа, вакантних є більш 260 тисяч місць, заявила міністр Ярослава Нємцова. Це перш за все медичні сестри та працівники соціальної сфери, а також робочі середньої технічної кваліфікації, будівельники.
Міністр Ярослава Нємцова минулого тижня відвідала Україну, зокрема посольство Чехії в Україні, а також генеральне консульство у Львові, щоб домовитися про спрощення і прискорення процедури оформлення дозволу на роботу.
Зокрема, передбачається збільшення кількості робочої сили з України з правом працевлаштування на два роки до 19 600 чоловік.
Наразі в Чеській Республіці працює 374 тисячі іноземців, з них 280 тисяч –громадяни ЄС, 94 тисячі – громадяни з інших країн Європи та Азії. Українці з цієї кількості становлять 70 тисяч.
Як повідомляв портал "Знай.ua", уряд Литви вирішив встановити квоти для закордонних працівників на деякі професії у зв’язку інтенсивним зростанням імміграції з України.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Про це заявив віце-канцлер Литви Дейвідас Матульоніс.
"Може початися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це більш дешева робоча сила", – заявив Матульоніс після засідання уряду в середу, 16 травня.
За його словами, зараз це питання найбільш актуальне через зростання кількості українських водіїв і будівельників.
При цьому квоти не будуть діяти у відношенні фахівців з високою кваліфікацією. За встановлення квот відповідатиме міністерство соціального захисту та праці, також планується залучити експертів з Центру науково-дослідного моніторингу та аналізу.
Конкретні пропозиції будуть висунуті до жовтня цього року.
Також уряд вирішив посилити порядок відрядження громадян третіх країн в Литву – передбачається повернутися до системи дозволів на роботу.