При купівлі вживаного автомобіля потрібно бути дуже уважним, оскільки часто на цьому ринку орудують шахраї.

Чужий кредит.

Часто шахраї пропонують машину, за яку ще не виплатили кредит. З вересня 2016 року сервісні центри МВС України зобов'язані перевіряти наявність обтяжень рухомого майна продавця в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (ДРОРМ). Часто при продажу шахраї підробляють дозвіл з банку про продаж.

Таким чином машину можна перереєструвати, але з ДРОРМ не видалити. Таким чином, на нового власника падає старий кредит. До його виплати продати такий ТЗ не можна.

"Двійники" і довіреність.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Довіреність на нового власника можна виписати у нотаріуса і не переробляти документи. Після цього власник може довіреність відкликати, а машину оголосять в розшук.

"При спрацьовуванні системи« Рубіж »на стаціонарному посту поліції або інтерактивних камерах поліцейських автомобілів, таке авто відберуть у щасливого покупця і повернуть недобросовісному, але законному власнику", - сказав Андрій Павлишин.

Власник може сказати, що його авто продали без згоди. Однак в цьому випадку можливі судові позови. В результаті можна вийти на шахрайство.

Також злочинці можуть взяти кредит під заставу авто і продати його. Тоді банк може забрати авто.

Перебитий VIN і продаж через "решітки".

На привезений нелегально автомобіль роблять "легальні" документи, які точно повторять номера, колір і інші позначки. Це можуть бути і авто з "перебитим" VIN номером. VIN номер автомобіля-донора, зазвичай розбитого в ДТП, вваривают на місце такого ж номера автомобіля-реципієнта, свого часу благополучно викраденого на території ЄС.

Визначити підробку можна в сервісному центрі МВС.

При продажу авто шахраєм часто ціна товару підозріло знижена. При цьому він вимагає термінової операції, тому як завтра "їде". Ще він може запропонувати поповнити банківську картку або мобільний телефон.

Іноді в такій схемі буває замішаний укладений.

Щоб не стати жертвою шахраїв, потрібно дотримуватися елементарних правил:

1. Купувати без передоплат. Передача грошей тільки з нотаріусом.

2. Ретельна перевірка документів на авто.

3. Ретельна перевірка авто в сервісі на предмет переробок.

4.Заключайте повноцінний договір купівлі-продажу автомобіля, заздалегідь підготовлений юристом.

Автошахраї.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що за 2017 рік в Україні зареєстрували понад 38 тис. імпортованих легкових б/у автомобілів.