В Україні зафіксували один випадків захворювання лістеріозом. Медики побоюються, що це може стати початком масового поширення інфекційної хвороби, яка може суттєво зашкодити здоров'ю людини і тварини і може призвести навіть до смерті. Про це повідомляє ТСН.
У групі ризику знаходяться люди літнього віку зі слабким імунітетом, вагітні та діти.
Зазначається, що кількість хворих може збільшитися, оскільки інкубаційний період хвороби становить 70 днів.
За попередніми даними, в Україну бактерія потрапила в замороженій кукурудзфі з Угорщини. Зараз цей продукт угорського виробництва активно вилучають з продажу в Україні.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Раніше спалахи лістеріозу були зафіксовані в Австрії, Данії, Фінляндії, Швеції і Великобританії, куди також поставлялася угорська кукурудза.
Варто зазначити, що в Європі від цієї хвороби загинули 10 осіб.
Сам збудник у світі можна виділити з грунту, кормів. Основним джерелом є тварини, гризуни, кішки, собаки, домашні тварини. Основний шлях зараження – через різні харчові продукти, – розповіла інфекціоніст Оксана Гудзенко.
Щоб не захворіти лістеріозом, необхідно ретельно готувати продукти до вживання. Найефективніший спосіб – термічна обробка окропом.
Зазначимо, лістеріоз – інфекційна хвороба тварин і людини. Хвороба вражає центральну нервову систему, володіє септичними проявами або протікає в формі безсимптомного носійства.
Часто проявляється такими симптомами: дрібні висипання на шкірі, слизовій рота, глотки, стравоходу часто бувають висипання у вигляді невеликих сірувато-білих гранулом.
Також з'являються лихоманка, розлади дихання, напади ціанозу, тахікардія. В легенях – симптоми пневмонії. Збільшена печінка, селезінка. Загальний стан нагадує сепсис. При ураженні нервової системи клініка нагадує картину гнійного менінгіту. Хворих лістеріозом (особливо вагітних) госпіталізують і призначають антибактеріальну терапію.
Як повідомляв портал "Знай.uа", антисептики насправді не можуть захистити руки людини від поширення бактерій. Вони стали стійкими до засобів для миття рук з вмістом спирту. До такого висновку прийшли вчені.