В Україні зафіксували один випадків захворювання лістеріозом. Медики побоюються, що це може стати початком масового поширення інфекційної хвороби, яка може суттєво зашкодити здоров'ю людини і тварини і може призвести навіть до смерті. Про це повідомляє ТСН.

У групі ризику знаходяться люди літнього віку зі слабким імунітетом, вагітні та діти.

Зазначається, що кількість хворих може збільшитися, оскільки інкубаційний період хвороби становить 70 днів.

За попередніми даними, в Україну бактерія потрапила в замороженій кукурудзфі з Угорщини. Зараз цей продукт угорського виробництва активно вилучають з продажу в Україні.

Популярні новини зараз

Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть

Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Раніше спалахи лістеріозу були зафіксовані в Австрії, Данії, Фінляндії, Швеції і Великобританії, куди також поставлялася угорська кукурудза.

Варто зазначити, що в Європі від цієї хвороби загинули 10 осіб.

Сам збудник у світі можна виділити з грунту, кормів. Основним джерелом є тварини, гризуни, кішки, собаки, домашні тварини. Основний шлях зараження – через різні харчові продукти, – розповіла інфекціоніст Оксана Гудзенко.

Щоб не захворіти лістеріозом, необхідно ретельно готувати продукти до вживання. Найефективніший спосіб – термічна обробка окропом.

Зазначимо, лістеріоз – інфекційна хвороба тварин і людини. Хвороба вражає центральну нервову систему, володіє септичними проявами або протікає в формі безсимптомного носійства.

Часто проявляється такими симптомами: дрібні висипання на шкірі, слизовій рота, глотки, стравоходу часто бувають висипання у вигляді невеликих сірувато-білих гранулом.

Також з'являються лихоманка, розлади дихання, напади ціанозу, тахікардія. В легенях – симптоми пневмонії. Збільшена печінка, селезінка. Загальний стан нагадує сепсис. При ураженні нервової системи клініка нагадує картину гнійного менінгіту. Хворих лістеріозом (особливо вагітних) госпіталізують і призначають антибактеріальну терапію.


Нагадаємо, жертвою вбивчого ботулізму став вже п'ятий з початку цього року. Як розповіли у відомстві, українцю стало зле вдома, смерть була практично неминуча, оскільки за медичною допомогою він не звертався.

Як повідомляв портал "Знай.uа", антисептики насправді не можуть захистити руки людини від поширення бактерій. Вони стали стійкими до засобів для миття рук з вмістом спирту. До такого висновку прийшли вчені.

Також "Знай.uа" писав, влітку нас чекає ще одна смертельно небезпечна хвороба, яку поширюють, здавалося б, нешкідливі комашки. Так, існує ризик захворіти на смертельну небезпечну інфекцію - хвороби Лайма, переносником якої є кліщі.