З 15 по 19 грудня 2017 року Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провели массове дослідження в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Загалом вчені опитали 2004 респонденти віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Опитування виявило, 74% населення вважає, що Україна розвивається у неправильному напрямку. Одним із трьох головних сигналів, що країна йде у правильному напрямку, для населення, поряд зі "встановленням миру на Донбасі" та "загальним зростанням економіки", було б "притягнення до кримінальної відповідальності корупціонерів".

Більшість українців (80%) думають, що боротьба з корупцією не ефективна, причому 46% – повністю провальна. Успішність у боротьбі з корупцією вбачають 15%, причому лише 2,5% оцінюють цю боротьбу як цілковито успішну.

Варто зазначити, 43% населення не вірять у жодну інстанцію, яка б активно боролася з корупцією в Україні. Решта населення активних борців з корупцією бачить у ЗМІ: журналістах (26%), НАБУ (24%), антикорупційних громадських організаціях (21%), самому населенні (12%), країнах Заходу (11%).

Серед державних інституцій, призначених боротися з корупцією, відносно кращими, на думку населення, видаються лише Спеціалізована антикорупційна прокуратура (10%) та Національна агенція запобігання корупції (9%). І зовсім не бачать як "борців з корупцією" такі державні інституції, як Генеральна прокуратура (5%), СБУ (6%), поліція (3%), суди (2%), Президент (3%), уряд, міністерства (2%), Верховна Рада (1%), влада на місцях (2%).

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

Окрім цього, лише двом інстанціям, на думку громадян, можна довірити формування антикорупційного суду – представникам антикорупційних громадських організацій (42%) та експертам із західних країн (41%). Значно менше готові доручити цю справу депутатам Верховної Ради (10%), суддям від органів судового самоврядування (10%), представникам Президента (6%).

Більшість українців (54%) приходить до висновку, що слід законодавчо дозволити для боротьби з корупцією посадових осіб використовувати метод провокації хабаря, не згодні з цим 26%.

Як повідомляв портал "Знай.ua", велика частина населення Києва виступає проти санкцій України щодо РФ, згідно з якими здійснюється блокування деяких російських інтернет-ресурсів, фільмів, а також забороняється виступати деяким співакам і акторам.