Міністерство інформаційної політики України вважає неприйнятним заборону в Україні месенджера Telegram.

Державний секретар відомства Артем Біденко заявив, що позиція міністерства незмінна.

Про це повідомляє "Обозреватель". Відповідаючи на питання, чи є це месенджер певну небезпеку для інформаційного простору України і чи його слід заборонити в Україні, він заявив: "Ми не вважаємо, що якийсь інструмент комунікації може бути небезпечним сам по собі. Звичайно ж, ми не підтримуємо подібні заборони і не вважаємо, що їх потрібно реалізовувати в будь-якій країні світу. Інтернет – це зона, вільна для спілкування".

"Будь-які обмеження можна обходити – навіть в Китаї, де це зробити дуже складно", - додав Біденко.

Нагадав про те, що свого часу в Україні були заборонені російські соцмережі та поштові сервіси.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Але як уточнює державний секретар Міністерства, тут є свої нюанси. Інструменти використовуються для заподіяння певної шкоди, але самі по собі вони не є небезпекою. В Україні не заборонено використовувати ВКонтакте, Mail.ru, Однокласники – в Україні заборонено мати будь-які економічні відносини з цими юридичними особами. Ця заборона поширюється на провайдерів, на тих, хто може надавати певні послуги. Злочинні угруповання, терористи, сепаратисти, ФСБ використовували ці інструменти, щоб завдати шкоди українській державі. Щоб мінімізувати цю шкоду, щоб управляти цим ризиком, був введений такий заборона.

Він також вказав на принципову різницю у заборонні заходи, що використовуються в Україні та в Росії. "Якщо ви зайдете з VPN ВКонтакте, ніхто не буде вас карати. Але якщо в тій же Росії Telegram буде встановлений на вашому телефоні, це може бути прирівняне до терористичної діяльності. Тобто це, по суті, заборона на комунікацію, на свободу слова. Це принципово інакше".

Раніше стало відомо про те, що прийняте владою РФ рішення про блокування всіх сервісів Telegram на території цієї країни , позначиться і на українському ринку. До такого висновку прийшли власники українських Telegram-каналів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 16 квітня в Росії офіційно вступило в силу рішення Таганського суду Москви про блокування Telegram. Месенджер закривають за позовом Федеральної служби безпеки, яка вимагає у компанії ключів доступу до листування. Як відомо, судова тяганина з цього приводу не припиняється вже більше року.