Ветеринарний паспорт, чіп і щеплення – це основні вимоги для перевезення домашнього улюбленця за кордон. Це повідомив директор Департаменту ветеринарної медицини Держспоживслужби Борис Кобаль.
"Для того, щоб вивезти тварину в іншу країну, зокрема, в країни ЄС, власник повинен виконати вимоги цієї країни. Тварина має бути чипованою, мати ветеринарний сертифікат і щеплення проти сказу", - сказав Кобаль.
Зазначається, якщо тварина ідентифікована за допомогою чіткоїго татуювання і є документи, які підтверджують, що татуювання було зроблене до 3 липня 2011 року, ідентифікація вважається такою, яка відповідає нормам ЄС. Тому чіпування не є обов'язковим і може здійснюватись на розгляд власника тварини.
Чіпувати тварину і отримати ветпаспорт можна в державних і приватних ветлікарнях.
Для отримання міжнародного ветсертифіката потрібно зробити тварині щеплення від сказу не пізніше, ніж за 30 днів до отримання документа. Там повинна бути довідка про результати експертизи на напругу антитіл щодо сказу, яка робиться не раніше, ніж через 30 днів після дати вакцинації і не пізніше ніж через три місяці після проведення щеплення.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Це дослідження повинно проводитися лабораторією, уповноваженою Європейською Комісією. В Україні такий заклад є лише у Києві, проте власникам не обов'язково їхати в столицю. Доктор може передати пробу сироватки крові на аналіз і потім видати довідку.
"Отримавши результати цієї експертизи, власник повинен звернутися за місцем реєстрації тварини в установу ветеринарної медицини та отримати ветеринарне свідоцтво – форма №1. Ці позначки можуть заноситися в міжнародний паспорт тварини. І на підставі цих документів та експертного висновку державних інспекторів ветеринарної служби на кордоні і транспорті висновком видається міжнародний ветеринарний сертифікат. Дані фахівці працюють в аеропортах і на залізниці, на всіх пунктах пропуску на кордоні", - йдеться в повідомленні.
При наявності всіх довідок оформлення ветдокумента займає 5 хвилин і коштує 20 гривень. Але всі дослідження обійдуться у понад 2 тисячі гривень.
Окремі країни ЄС вимагають проведення додаткових протиепізоотичних заходів – інформацію про них можна знайти на сайтах аеропортів і Держспоживслужби.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа"до кінця цього місяця з'явиться остаточне рішення щодо Ryanair, адже переговори з компанією вже вийшли на фінішну пряму. Тому цілком ймовірно, що дешевих авіаквитків варто чекати не пізніше лютого 2018-го.