НАБУ затримало у Львові чотирьох співробітників компаній "Енергія-Новий Розділ", "Енергія-Новояворівськ" та "Енергія"за підозрою в заволодінні понад 300 мільйонів кубів газу "Нафтогазу" на суму близько 1,4 мільярда гривень. Про це зазначається в повідомленні прес-служби бюро.
Затриманим особам висунули підозру у привласненні державного майна в особливо великих розмірах та інших злочинів за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України.
На даний момент зловмисникам обирають запобіжний захід.
Варто відзначити, що з єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими власниками всіх трьох компаній є народні депутати від БПП Ярослав і Богдан Дубневичи.
Детективи стверджують, що підприємства-власники Новояворівської і Новороздольской ТЕЦ (Львівська обл) протягом 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю у Нафтогазу природного газу для виробництва теплової енергії для населення.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
"З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових", - заявили в НАБУ.
Крім того, вони додали, що понад 300 млн кубів газу Новояворовська і Новороздольська ТЕЦ отримали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення. Цей газ вони нібито використовували у своїй господарській діяльності для виробництва електрики, яке після продали ДП "Енергоринок" за ринковою ціною.
"Внаслідок описаних дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених у тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг). Таким чином, на думку детективів Бюро, ТЕЦ отримали надприбутки, порівнянні з розміром збитків, завданих НАК "Нафтогаз України" в результаті цієї "схеми", - сказано в повідомленні.
Також відомо,що брати Дубневичи виявилися лідерами серед українських політиків за кількістю задекларованих готівкових коштів. Богдан Дубневич задекларував 11,5 млн доларів, а його дружина Тетяна має 137,1 мільйонів гривень.
Ярослав Дубневич зберігає 8 мільйонів 230 тисяч доларів США, 2 млн 780 тисяч євро та 5 мільйонів гривень готівкових коштів.
Як повідомляв портал "Знай.uа", вперше за багато років між монополістами технічного постачання "Укрзалізниці" братами Дубневичами і Кабінетом міністрів України зник конфлікт – представники двох груп домовилися про поділ фінансових потоків в обхід Міністерства інфраструктури.