У процесі підготовки масштабної кибертатаки на Україну, російські хакери заразили вірусом VPNFilter щонайменше 500 тис. роутерів і приладів для зберігання інформації по всьому світу. Як повідомляє Reuters, вірус вразив користувачів з десятків країн.

Видання наводить слова дослідника компанії Cisco Systems, який вважає, що за черговою кібератакою стоїть Кремль.

"За кампанією під назвою VPNFilter стоїть російський уряд, тому що хакерське програмне забезпечення обмінювалося кодами із шкідливими, використовуваними в попередніх кібератаках, за які уряд США поклало відповідальність саме на Москву", - сказано в повідомленні.

Представник компанії також поділився технічними деталями з конкурентами, які продають, щоб вони могли видавати попередження своїм клієнтам і захищати від загрози.

Популярні новини зараз

"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Показати ще

Міністерство національної безпеки США заявило, що воно розслідує шкідливе ПЗ, яке призначене для пристроїв Linksys, MikroTik, Netgear Inc, TP-Link і QNAP. Воно впроваджується в систему, запитуючи встановити оновлення.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", інтернет атакує новий вірус з гімном СРСР і фотографією Сталіна. Якщо користувач комп'ютера вводить неправильний код, вірус під назвою StalinLocker (StalinScreamer в інших версіях) видаляє всі дані.

Особливість блокувальника полягає в тому, що програма створює внутрішній процес власного автозапуску і намагається припинити інші процеси комп'ютера, що працює під управлінням операційної системи Windows.

StalinLocker, після запуску і блокування робочих процесів, виводить на екран зображення радянського керівника Йосипа Сталіна і програє гімн СРСР.

Нагадаємо, хакери навчилися повторно завантажувати видалені шкідливі програми в Google Play. Про це повідомляють symantec.com.

За словами експертів з безпеки, як мінімум сім заражених програм повернулися в магазин після блокування, змінивши назви та видавців. Код шкідливого ПЗ залишався таким же. Небезпечні програми маскувалися під калькулятори, емодзі-клавіатури і диктофони для запису дзвінків.