Півроку тому із ялтинської школи звільнився вчитель Юрій Монастирьов – людина із 35-річним стажем роботи. Не минуло й кілька місяців, як він вперше дав інтерв'ю місцевим ЗМІ.

Зарплати – нуль, нам плюють в обличчя

Педагог не приховує: його роботу оцінювали не інакше, як "облуговуючий персонал", адже чиновницький апарат свого завдання досі не змінив: завалити бюрократичною тяганиною, аби загрузла в паперах людина не мала часу на роздуми:

"…програми, поурочні плани, звіти, звіти, звіти ... І - тим самим забити, принизити як людини до такої міри, щоб відбити будь-яке бажання до опору, бажанням думати. Про оплату праці вчителя говорити можна багато. Зарплатою це назвати не можна. Це 101 плювок в обличчя вчителю. у 70% рядових учителів зарплата і стимулюючі - 12-14 тисяч рублів на місяць. У нас освіта перетворена на жахливого монстра, начебто Сатурна, який пожирає своїх дітей", - вважає Монастирьов.

Фото: Юрій Монастирьов, вчитель з Ялти

Популярні новини зараз

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

За його словами, місцеві вчителі написали тонни листів та офіційних звернень, де скаржилися на жахливі умови, але їх так ніхто і не почув – бо чути просто не хотіли. Без освіти ніхто не бачить майбутнього, а впоратися із системою не те щоб складно – неможливо. Цим самим окупаційна "влада" сама риє собі яму, впевнений він:

"Влада не чує або не хоче чути. Даремно. Немає освіти - немає майбутнього у країни, незважаючи на "людський капітал", запаси газу, ракети" Тополь "і перемоги в Сирії. Голодні і жебраки вчителя, яких вже сьогодні катастрофічно не вистачає - це вирок. Ніколи не думав, що доживу до такої ситуації. Гірко ".

Крим за роки анексії

Не тільки з освітою на півострові виникають проблеми. Медицина як явище відсутня взагалі, ціни завищені космічно, а продуктів у магазинах не вистачає. Та якщо навіть знайдете необхідний товар, ніхто не дасть вам гарантію, що він – свіжий.

"У Криму краще не хворіти. Нічим. Навіть банальним ГРВІ. Розповіді про безкоштовну медицину по страховому полісу - казки. В лікарні прописують лікування, яке ти потім купуєш самостійно", - розповідала мешканка Сімферополя на ім'я Ліля.

Вас може врятувати хіба що запис на прийом по талону. Але якщо ви не помрете в черзі довжиною у 2-5 тижнів, і це не жарти. Купити ліки також складно. До Криму часто переправляють російську контрабанду за величезними цінами. Українських препаратів не знайти, просять передавати "з материка", якщо в когось лишилися родичі, або знайомі.

Продуктові прилавки напівпорожні, а коштує тут все стільки, що навряд чи багатьом по кишені. Наприклад буханець джанкойського хліба коштує 20-25 рублів (9-11 гривень), а кілограм картоплі - 45 рублів (близько 20 гривень - вдвічі дорожче, ніж у Києві), яловичина - 300-350 рублів за кілограм (135-160 грн), а в Сімферополі - на 100 рублів дорожче (майже 185 гривень).

Реально виживати тільки з вирощуванням своїх овочів на городі, адже 80% грошей йдуть на харчування, тарифи на комуналку і це при смішних зарплатах: учитель отримує 22-30 тисяч рублів (10-14 тис. грн) при повному завантаженні, лікар - 15-22 тисячі (6,9-10 тис. грн), держслужбовці - 12-15 тисяч рублів (5,5-6,9 тис. грн) .

Дивіться: Анексія Криму: як все починалось. Інтерв'ю з Ахтемом Чийгозом

Як повідомляв портал "Знай.ua", у мережі показали сумну долю популярного кримського курорту.