Заборона російських інтернет-ресурсів і сервісів, у тому числі соціальних мереж "ВКонтакте" і "Однокласники", важлива не лише з точки зору блокування російської пропаганди, як заявила українська влада, але і в контексті того, що соцмережі становлять значно більшу загрозу, будучи стартовими майданчиками для хакерських атак.

Про це повідомили експерти з кібербезпеки, пише Wall Street Journal.

Як зазначили фахівці, соцмережі дають можливість хакерам збирати особисті дані про людей, яких збираються атакувати, крім того, вони стають платформою для розміщення шкідливих програм.

"Для України подібні атаки представляють смертельну небезпеку", - зазначили експерти.

Після початку війни на Донбасі американська компанія з кібербезпеки CrowdStrike з'ясувала, що російські хакери, пов'язані з групою APT 28, поширили у "ВКонтакте" вірус для Android-додатка. Він проник у програму для українських артилеристів, яку розробив Ярослав Шерстюк. Програма розраховувала дані для наведення українських гаубиць.

Популярні новини зараз

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Показати ще

Вірус дозволив російським хакерам зламати програму і визначати місце розташування українських позицій, щоб окупанти могли потім по них бити.

Також з'ясувалося, що минулого року російські хакери намагалися вивести з ладу електропідстанцію в Києві. Ще одна кібершпигунська група з Росії Sandworm влаштувала атаку на електромережу в Західній Україні. А шкідливий код Sandworm пізніше помітили також і в электроенергетичній мережі США.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у понеділок, 29 травня, Служба безпеки України провела обшуки в офісах "Яндекса" в Одесі та Києві. Обшуки пройшли в рамках розслідування справи про держзраду.