З початку 2018-го року в Україні збільшилася реальна заробітна плата (приблизно на 12,3% у порівнянні із минулим періодом) – принаймні, таку статистику озвучують фахівці.

Згідно підрахунків, прибутки штатних працівників зросли приблизно на 28,4% - до 7711 гривень, тоді як наприкінці грудня 2017-го цей показник був меншим на 12,1%.

Найкращі результати спостерігалися в Дніпропетровській області - на 32,7%, Вінницькій - на 32,4%, Київській - на 32,2%, Житомирській - на 31,9%, Закарпатській - на 31%. Лідером став Київ – у січні 2018-го середня зарплата склала 11668 гривень, солідні показники і в Тернопільській області - 5865 гривень.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Але чи не зарано говорити про успіх, коли такому зросту мало не щодня наступають на п'яти шалені темпи інфляції? Минулого року в НБУ запевнили: намагалися якось сповільнити подорожчання товарів та послуг, але ринок живе за своїми правилами. Несподіванкою для головної фінустанови України чомусь стало і підвищення собівартості:

"Водночас вплив подвоєння мінімальної заробітної плати було незначним на інфляцію з боку споживчого попиту. Однак, загалом, високі темпи росту заробітної плати (за останнім даними, у серпні ріст середньої номінальної зарплати в річному вимірі становив 37%, реальної - 17%) сприяли прискоренню приватного споживання", - відзначали в НБУ.

Тиск на інфляцію здійснювала і пенсійна реформа, точніше її фактична відсутність. Кваліфікованих кадрів все менше, особливо тих, котрі справно платять податки до державного бюджету.

Слід відзначити, що різниця між реальною і номінальною заробітною платою теж дуже суттєва.

Наприклад, номінальна включає тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також обов’язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.

В свою чергу реальна - характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати під впливом змін споживчих цін на товари і послуги та рівня податків й обов’язкових платежів. Індекс можна розрахувати, поділивши нараховані прибутки (без податків) та індекс споживчих цін. Тоді отримаємо більш менш реалістичну картину.

Дивіться: $ 1 тис. За 16 годин, або на яку зарплату їдуть українці до Європи

Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти порівняли рівень життя пенсіонерів в Україні та за кордоном.