Департамент кіберполіції Національної поліції України надав практичні рекомендації українським інтернет-провайдерам стосовно того, як без закупівлі спеціального технічного обладнання заблокувати доступ до російських веб-ресурсів, які заборонено використовувати на території країни.

Відповідне повідомлення кіберполіція оприлюднила на сайті Департаменту кіберзлочинності Нацполіціі України.

"Так, працівники Департаменту кіберполіції відзначають такі методи блокування, як блокування за IP-адресами, за допомогою DNS і по URL. Найбільш ефективним методом серед них працівники поліції виділяють саме блокування ресурсів за допомогою блокування IP-адреси", - йдеться в документі.

В повідомленні зазначається, що налаштування обладнання за такими рекомендаціями не вимагає додаткових фінансових витрат і придбання техніки.

У кіберполіції наголосили, що реагуватимуть на повідомлення про продовження діяльності веб-сайтів, доступ до яких обмежений. Встановлено, що в даний час в інтернеті поширюється інформація про використання українськими користувачами спеціалізованих браузерів для того, щоб обійти обмеження доступу до певних ресурсів. Серед таких браузерів особливо активно і навіть агресивно рекламують FreeU.

З огляду на це, Департамент кіберполіції рекомендує:

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще
  • "на рівні організації заборонити використання браузера FreeU;
  • пояснити співробітникам, що використання цього і подібних програмних продуктів (наприклад Yandex browser with protect для смартфонів, що працюють на базі OS Android) призведе до компрометації даних підприємства, а також персональних даних співробітників;
  • в разі виявлення факту встановлення - по можливості, штатними засобами, відновити стан операційної системи до моменту встановлення таких програм, а в разі невдачі - перевстановити операційну систему",

- йдеться в повідомленні.

Як повідомляв портал "Знай.ua", указом президента в Україні заборонили доступ до соцмереж "ВКонтакті" та "Однокласники".